1

2

3

Квота 2

4

Аспірантура

15 листопада 2023 року на кафедрі Земельного адміністрування та геоінформаційних систем відбулось традиційне святкування Міжнародного дня геоінформаційних систем.

Як зазначив засновник кафедри професор Шипулін В. Д., то святкування Міжнародного дня ГІС на кафедрі відбулось 24 раз. Цього року воно мало незвичний формат – за допомогою програмного забезпечення ZOOM кафедра зібрала фахівців з різних частин України та світу для участі у круглому столі у форматі дискусійної панелі.

Захід було присвячено обговоренню запровадження геоінформаційних систем, сучасних проблем та перспектив розвитку галузі. Після виступу кожного спікера у всіх бажаючих була можливість задати питання чи висловити свою думку стосовно даної тематики.

На заході були присутні студенти, аспіранти, викладачі, друзі, колеги, партнери, випускники кафедри та наші майбутні абітурієнти.

Крім основних спікерів серед гостей заходу були присутні:

  • Керівник ГІС асоціаціі Украіни - Мельник Олександр;
  • Заступник директора з науково-педагогічної роботи Інституту Геодезії національного університету "Львівська Політехніка": к.т.н., доцент Маланчук Марія Степанівна;
  • Доцент кафедри автомобільних доріг, геодезії та архітектури сільських будівель, Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Нестеренко Світлана Вікторівна;
  • Викладачі кафедри проектування доріг, геодезії і землеустрою Харківського національного автомобільно-дорожнього університету;
  • Викладачі та студенти кафедри геодезії Криворізького національного університету;
  • Викладачі та студенти кафедри геодезії та землеустрою Сумського національного аграрного університету;
  • Директор ТОВ "ГЕОБАЛАНС", сертифікований інженер-землевпорядник, сертифікований інженер-геодезист, к.е.н. Михайло Багін;
  • Наш випускник, головний спеціаліст відділу земельних відносин, містобудування та архітектури Солоницівської селищної територіальної громади Крамаренко Олексій;
  • Начальник відділу земельних відносин та комунальної власності Безлюдівської селищної ради Лебідь Світлана;
  • Учні Прилуцького агротехнічного коледжу, Харківського природоохоронного фахового коледжу Одеського державного екологічного університету, Харківського політехнічного фахового коледжу.

На початку заходу всіх гостей та учасників заходу привітав завідувач кафедри Земельного адміністрування та геоінформаційних систем, доктор економічних наук, професор Мамонов Костянтин Анатолійович.Також, знаходячись далеко від рідної країни, свої привітання передав керівник ГІС асоціації України - Мельник Олександр.

У секції «Минуле» була доповідь професора кафедри Земельного адміністрування та геоінформаційних систем Шипуліна Володимира Дмитровича на тему «Геоінформаційні системи в геодезії та землеустрої».

Секцію «Сучасність» розпочав наш захисник, директор ТОВ «Інститут планування територій», аспірант кафедри Земельного адміністрування та геоінформаційних систем Кондратюк Іван Володимирович з доповіддю на тему «ГІС у воєнній справі». Ця тематика викликала жваву дискусію та радість від студентів, бо після 24 лютого 2022 року Іван Володимирович замість роботи викладача обрав шлях нашого Захисника.

Другим виступав завідувач лабораторії моніторингу і сертифікації лісів УКРНДІЛГА Букша Ігор Федорович з доповіддю на тему «Використання ГІС в лісовому господарстві України». Після нього естафету перейняла друга наша гостя – керівник з цифрової трансформації НЕБАУ Букрєєва Ольга Анатоліївназ доповіддю на тему «Роль ГІС у відновленні України». Від учасників круглого столу наші гості отримали велику кількість питань за їх тематиками.

З доповіддю на тему «Особливості використання ГІС у містобудуванні» виступив професор кафедри містобудування, доктор географічних наук КНУБА –Палеха Юрій Миколайович.

Наступну проблематику «Сучасності» у своїй доповіді на тему «Моделювання наслідків екологічних катастроф за допомогою геоінформаційних систем та технологій» розглянули наш випускник Головачов Віталій Вікторович – фахівець ТОВ «Навігаційно- геодезичний центр» та студент 4 курсу спеціальності 193 Геодезія та землеустрій Луппов Євгеній Євгенович.

 

 

Закривав секцію «Сучасність» студент 1 курсу магістратури спеціальності 193 Геодезія та землеустрій Бородатюк Владислав Сергійович з доповіддю на тему «Застосування геоінформаційних технологій при оцінці збитків внаслідок пошкоджень будівель».

Технології «Майбутнього» всім учасникам круглого столу розкривав друг і партнер кафедри, директор Навігаційно-геодезичного центру, кандидат технічних наук, доцент кафедри Земельного адміністрування та геоінформаційних систем – Горб Олександр Іванович. У своїй доповіді він презентував нове геодезичне обладнання та сучасне геоінформаційне забезпечення.

Таким чином, всі присутні в черговий раз побачили, що геоінформаційні системи забезпечують потужні розв’язки реальних проблем, використовуючи одну з найсучасніших технологій. Це важлива та актуальна галузь, у якій зайнято сотні тисяч людей у світі. ГІС-спеціалісти стануть особливо затребуваними під час післявоєнної відбудови України.

Попит на фахівців в галузі ГІС у світі має 10-відсотковий річний темп зростання. Кар’єра ГІС-спеціаліста входить у Топ-100 найкращих кар'єр у світі. Серед найбільших роботодавців – комунальні та девелоперські компанії, транспорт, телекомунікації, наукові та освітні установи. Також варіанти кар'єри можуть включати дослідження демографічних показників та природних ресурсів, міське і регіональне планування, охорону здоров'я та епідеміологію, правоохоронні органи та військову сферу.

Це все доказує, що геоінформаційні системи – це інструмент для вирішення великої кількості задач з якими людство зіштовхувалось у Минулому, вирішує проблеми Сьогодення та саме за ними наше Майбутнє!

Ми у соцмережах

facebook instagram youtube Wiki telegram

vtour

Банківські реквізити ХНУМГ

Опитування

Підготовчі курси ХНУМГ

Psyho

Школи розвитку

Шкільний урок в ХНУМГ

banner architect

Баннер енерго

Приєднання ХНУБА

Стартап школа

5

png 20230324 152241 0000