В рамках програми «Цифрова Україна» від DAAD «Модулі реконструкції та інтегрований розвиток міст України» студентами групи М МБГ 2022-1 Сидоровою Анастасією та Блудовою Валерією було пройдено дистанційне навчання у Technische Universität Kaiserslautern (Технічний університет Кайзерслаутерна, Німеччина).

Програма навчання включала цикл лекцій за наступними темами: «Urban Morphology», «Logic of Cities», «Urban Renewal», «Urban Management», «Urban Reconstruction», «Integrated Planning». Розглядались питання розвитку українських міст, зокрема на міжнародних прикладах.

На початку семестру були сформовані групи зі студентів та обрана територія Харкова, яка була предметом вивчення протягом усього періоду. Під час кожної сесії в прямому ефірі були надані вхідні лекції вчених з німецьких університетів, а потім виконано групове завдання, пов’язане з поданою темою, яке було представлено та обговорено під час останньої сесії.

 

Виконання реконструкції обраної забудови обговорювалось під час онлайн-зустрічей з викладачами Технічного університету Кайзерслаутерна, Технічного університету Берліна, Бранденбурзького технічного університету Коттбуса та Технічного університету Любека - Sepideh Zarrin Ghalam, Christoph Wessling, Detlef Kurth, Frank Schwartze, Vivienne Mayer.

 

Після участі у семінарах студенти навчилися досліджувати місто та його просторову структуру шляхом вивчення елементів, що входять до його складу, взаємозв’язків між цими елементами, а також процесів їх трансформації в часі, розрізняти вимоги, виклики та потенціал історичних районів, які постраждали від конфлікту.

 

Програма навчального курсу, про елементи та етапи інтегрованого планування як важливого методу, який слід застосовувати в складних умовах постконфліктних історичних міст, тісно пов’язана з дисциплінами «Проєктування та реконструкція громадських споруд» та «Реставраційно-реконструктивні трансформації історичних кварталів міст» освітньої програми «Міське будівництво та господарство».

Отриманні знання допоможуть студентам у написанні магістерських робіт та дозволять в майбутньому приймати активну участь у відбудові українських міст та залишити певний слід в розвитку рідної країни.