DSC 0959 EditedВже вдруге у цьому місяці ХНУМГ імені О.М. Бекетова відвідав радник з питань преси, освіти і культури посольства Сполучених Штатів Америки - Конрад Тернер.

Разом з координатором проекту сприяння академічній доброчесності в Україні - Тарасом Тимочко, асистентом відділу преси, освіти такультури Посольства США вУкраїні - Вірою Терновською та асистентом проекту Яною Чапайло пан Тернер провів інтерактивну зустріч в формі відкритого діалогу.

Мету та головні завдання проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP, представив Тарас Тимочко. Після чого учасники зустрічі отримали анкети-опитувалтники, які включали питання пов’язані з хабарництвом у ВНЗ, плагіатом, списування. Як наголосила Віра Терновська, серед 36 опитаних студентів тільки 3 особи позитивно відносяться до можливості заплатити хабар за оцінку, що є досить непоганою тенденцією.

DSC 0957 EditedDSC 0960 Edited

DSC 0964 EditedDSC 0966 Edited

Основним меседжем пана Тернера стала необхідність вивчення англійської мови, адже на сьогодні без знання мови конкурентоздатність зводиться до мінімуму. «Я вивчаю нові мови і культури постійно…Адже, як я можу розмовляти з аудиторією без розуміння їх економічної ситуації,цінностей, культури»,- говорить пан Тернер.

Під час зустрічі говорили і про негативну сторону «студентського колективізму» – коли студенти допомагаючи своїм одногрупникам вирішити завдання, чи списати не дають можливості самореалізуватися, в більш широкому розумінні - неможливо досягнути успіху не чесним шляхом.

«Ми лінуємося», - головна відповідь студентів на питання про списування.

Тільки робота над собою, саморозвиток, чесність перед собою та своїми колегами, бажання працювати стануть запорукою успіху в досягненні цілей.

Прояви академічної НЕдоброчесності - такі як списування, плагіат, хабарництво - не можуть бути визначальними для всієї системи освіти, зокрема вищої, оскільки вони руйнують її, перетворюючі навчальний процес на імітацію. Нечесність в освіті негативно впливає і на все суспільство, і на кожного окремого індивіда, адже створює систему в якій неможливо досягнути успіху чесним шляхом, а таке суспільство/країна не можуть бути успішними в довго тривалій перспективі (за інформацією офіційного сайту americancouncils.org.ua/uk/news/362)

Сторінкипроекту SAIUP всоц. мережах vk.com/club114116818 та facebook.com/saiuproject

DSC 0970 EditedDSC 1110 Edited

За більш детальною інформацією звертайтеся до Центру міжнародної діяльності та освіти: каб. 228а академ. корпус, тел. 707-30-50