Відкриття Чеського мовно-культурного центру

Description

Центр створено за ініціативи мерій міст Харкова та Брно (Чеська Республіка) з метою навчання студентів чеській мові, підтримки мобільності студентів, створення передумов для інтернаціоналізації закладів вищої освіти Південно-Моравського краю та регіонального співробітництва з розвитку.

Відкриття Центру є продовженням співпраці між містами-побратимами: 24 квітня 2018 року в Харківській міській раді був підписаний відповідний Меморандум про співпрацю між Харківською міською радою, Харківським національним університетом міського господарства імені О. М. Бекетова та Південно-Моравським центром міжнародної мобільності.

Південно-Моравський центр міжнародної мобільності також реалізує проект «Стипендія для іноземних студентів», призначений для іноземних студентів з країн, що не входять в ЄС, які бажають навчатися чеською мовою в одному з вишів Південно-Моравського краю. Студенти мають можливість вступити до чотирьох вишів: Технічний університет міста Брно, Університет Масарика, Сільськогосподарський і лісової університет імені Менделя та Університет ветеринарії та фармацевтики. На низку спеціальностей, особливо технічних, можна вступити без вступних іспитів.

Зареєструватися на курси чеської мови можна заповнивши анкету. Навчання на курсах для студентів та викладачів безкоштовне.

Довідково: на базі ХНУМГ ім. О.М. Бекетова вже функціонують міжнародні культурно-освітні центри (польський, канадський, китайський, арабський, турецький, азіатський).

До участі у заході запрошені: Ігор Терехов – перший заступник Харківського міського голови; Павел Лоутоцкий (Pavel Loutocký) – керуючий справами Адміністрації м. Брно; Юндрич Жужиак (Jindřich Zuziak) – консультант віце-мера м. Брно; Клара Куржикова (Klára Kuříková) – управління міжнародного співробітництва м. Брно; Мартин Хорн (Martin Horn) – Викладач чеської мови; Мартин Климанек (Martin Klimánek) – проректор університету MENDELU; Милош Шифалда (Miloš Šifalda) – директор JCMM; Івета Кумстатова (Iveta Kumstátová) – проект-менеджер JCMM; адміністрація, викладачі та студенти Університету та всі бажаючі.

Захід відбудеться: 25.09.2018 року (вівторок), 11:00, Музейний комплекс Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова (м. Харків, вул. Маршала Бажанова, 17).

Контактна інформація:

Ольга Кравець