IV Загальноуніверситетська науково-практична конференція «СПАДЩИНА УНІВЕРСИТЕТУ: ІСТОРІЯ•ОСВІТА•НАУКА•КУЛЬТУРА•ОСОБИСТІСТЬ»

Date
11.21.2018 10:00 am - 11.22.2018 11:00 am

Description

В університеті набирає обертів багатовекторний проект зі спадщини університету. На засіданні Ради зі спадщини університету, де обговорювалися робочі питання про подальший розвиток проекту, прийнято рішення про проведення IV Загально університетської науково-практичної конференції «Спадщина університету: Історія. Освіта. Наука. Культура. Особистість», присвяченої історії, знаковим подіям, ювілейним датам особистостей та структурних підрозділів.

Проект зі спадщини університету - це колективна робота зі збереження та дослідження історичної спадщини навчального закладу. Багатовекторність проекту визначається проведенням «Історичних тижнів», створенням міні-музеїв, історичних виставок на кафедрах та факультетах, відзначення ювілеїв видатних особистостей та ювілейних славетних річниць з дня заснування кафедр, факультетів і структурних підрозділів. Проводяться низки різноманітних імпрез, круглі столи, тематичні заходи. Відбуваються презентації книг, альманахів, буклетів і поліграфічних видань з історії та спадщини університету.

2018 рік – особливий для розуміння важливості розвитку цього Проекту. Європейський парламент оголосив 2018 рік Європейським роком культурної спадщини для 28 держав Європейського Союзу. Україна – частина великої європейської сім’ї, підтримала загальноєвропейську ініціативу і разом із Європою оголосила Український рік культурної спадщини. Головна мета – привернути увагу суспільства до проблеми дбайливого ставлення та збереження культурної спадщини.

«Наша спадщина: де минуле зустрічається з майбутнім» – саме цей вислів став девізом проголошеного в Україні Президентом Петром Порошенком року Європейської та Української культурної спадщини.

Харківщина під керівництвом Голови ХОДА Юлії Світличної активно долучається до реалізації міжнародних і національних проектів у сфері збереження культурної спадщини. За підтримкою Юлії Олександрівни в Харківській області створено унікальний міжнародний майданчик для зустрічі і обміну творчої інтелігенції та громадськості - міжнародний семінар «Культурна спадщина як ресурс розвитку».

Унікальна робота всього колективу ХНУМГ ім. О. М. Бекетова зі збереження й дослідження історичної спадщини навчального закладу позитивно впливає на атмосферу поваги науково-освітнього товариства до нашої Альма-матер і суттєво відрізняє наш сучасний університет від інших численних технічних галузевих вишів України.

Дуже символічно, що проект «Спадщина університету» дає можливість усвідомити особливий історичний простір ХНУМГ ім. О.М.Бекетова, який нерозривно й гармонійно пов'язаний з українською та європейською культурною спадщиною.