15 жовтня пройшла традиційна зустріч Ректора Університету Володимира Миколайовича Бабаєва зі студентами 1 курсу: профспілковими лідерами, студентським активом, старостами. Ця зустріч поклала початок серії запланованих на осінній семестр зустрічей між Ректором та студентами ХНУМГ імені О.М. Бекетова, які проходять у формі відкритого діалогу.

На цій зустрічі Володимир Миколайович привітав першокурсників зі вступом до студентської родини Університету. У вступному слові Ректора були зазначені здобутки та майбутні перспективи розвитку нашого Університету та окреслені проблеми, які потребують вирішення.

Питання студентів були досить різноплановими. Першочергово студентів цікавили питання стажувань, в тому числі міжнародних, проходження виробничих практик та майбутнє працевлаштування. Бази практик та матеріально-технічна база Університету, що постійно удосконалюються, дозволяють забезпечити студентами потужну практичну підготовку. У якості прикладу було наведено кращу в Україні лабораторію світлотехніки та світового дизайну, а також надсучасне оснащення лабораторій геодезії. Зараз проводиться реконструкція приміщень на лижній базі, де буде створено потужну мережу архітектурних класів. Однією з головних проблем модернізації та переоснащення лабораторій та комп’ютерних класів є заборона на купівлю комп’ютерів, яка донедавно не дозволяла вищим навчальним закладам проводити тендери на купівлю техніки.

Міжнародні проекти та програми дуже зацікавили першокурсників. Знання англійської мови та активна участь у конкурсах та проектах стажування дозволили студентам лише цього року відвідати Польщу, Чехію, Італію, Грецію. ХНУМГ імені О.М. Бекетова є партнерами ряду міжнародних організацій, зарубіжних вищих навчальних закладів, у рамках міжнародної співпраці було відкрито Україно-Канадський та Україно-Польський культурно-освітні центри, які значно розширюють можливості студентів.

Також, студентів цікавили питання побуту у гуртожитках. Проректор з АГЧ Андрій Іванович Бесараб довів до відома студентів інформацію щодо опалювального сезону, запевнивши, що економії на енергоносіях з боку Університету не буде. Проте, утеплювати кімнати у гуртожитках все одно необхідно, адже температура там буде залежати від температури теплоносіїв, що будуть подаватися від міської мережі. У зв’язку з можливими низькими температурами у теплоносіях, що пов’язані проблемами із забезпеченням газом в Україні, було проведено зміни до графіку навчального процесу. Канікули для студентів розпочнуться з 29 грудня та триватимуть до 19 січня для студентів 6 курсу та до 2 лютого для студентів молодших курсів. У період канікул студенти можуть проживати у гуртожитках.

Наприкінці зустрічі студенти подякували Володимиру Миколайовичу за зустріч та плідний діалог, а Ректор подякував студентам за їх активну позицію та побажав успіхів у навчанні.

Сподіваємося, що подібні зустрічі будуть сприяти розвитку нашого Університету, підняття його престижу та іміджу, а наші студенти-випускники зможуть достойно конкурувати на ринку праці завдяки своїм знанням та ефективній підготовці.

MOiN Ukrayni gerb Ed