01 DSCN195118 лютого 2014 року в приміщенні Університету на першому поверсі (червоний хол) була проведена чергова зустріч роботодавців та студентів - «День кар’єри - 2014». Проведенню заходу передувала ретельна та тривала підготовка, у якій були задіяні: перший проректор Стадник Григорій Васильович, проректор з НВР НМК Малєєв Олександр Іванович, директор Центру довузівської підготовки та працевлаштування випускників Гусь Ірина Миколаївна, декани факультетів, завідувачі кафедр, працівники Центру довузівської підготовки та працевлаштування випускників. Були розіслані листи-запрошення до керівників підприємств, установ та організацій, з якими співпрацює Університет, розроблена програма проведення «Дня кар’єри», оголошення для студентів, реклама на сайті та інше.

Фотогалерея

Безпосередньо під час заходу були присутні 46 різноманітних підприємств, компаній, організацій та установ, різного профілю та напрямів діяльності. Співробітники Харківського обласного центру зайнятості провели разом із студентами тестування на профорієнтацію та вибір місця роботи. В рамках «Дня кар’єри» відбулась презентація компанії ТОВ «Метро Кеш Енд Кері Україна», для факультетів Економіки і підприємництва та Менеджменту. У підсумках можна зауважити, що зустріч із роботодавцями пройшла на високому організаційному та культурному рівнях, ефективно як для самих компаній, так і власне студентів. Представники організацій, установ, підприємств та компаній задоволені результатами «Дня кар’єри - 2014». Серед висловлених ними побажань основним було: свідома зацікавленість студентів вибором майбутнього місця роботи. Позитивним, на думку роботодавців, була добра інформованість студентів, бажання їх здобути роботу, доброзичлива атмосфера, активна допомога деканів у співбесіді студентів з працедавцями.

Проаналізувавши листи-відгуки, надані підприємствами, установами та організаціями, – учасниками «Дня кар’єри», можна визначити наступне:

1) За п’ятибальною шкалою необхідно було оцінити загальний рівень організації та проведення заходу. Різко негативні відгуки з «1» та «2» балами відсутні, 2 компанії оцінили захід на «З» бали, 12 – на «4» бали, та найбільша кількість - 32, оцінили на високий рівень «5» балів за прийнятою шкалою.

2) Щодо результативності проведення, то 2 компанії підписали договір із студентами щодо працевлаштування, 5 компаній підписали договір про надання місця практики на підприємстві; 14 компаній досягли усної домовленості зі студентом про працевлаштування після попередньої співбесіди; 25 компаній досягли усної домовленості зі студентом про працевлаштування після проходження практики або стажування на підприємстві.

3) Всі компанії – учасники заходу вважають таку форму співпраці між університетом та працедавцем доцільною та взаємовигідною.

4) Всі компанії – учасники заходу планують і надалі брати участь у «Днях кар’єри» та подібних заходах.

З приводу критерій та вимог, яким має відповідати студент для успішного проходження співбесіди, роботодавці висловились таким чином: чітко та впевнено розповідати про себе, освіту, навички, мати достатні професійні знання; бути відповідальним, пунктуальним, цілеспрямованим; мати грамотну мову та охайний зовнішній вигляд, знати хоча б одну іноземну мову.

Що стосується відгуків студентів, то можна зауважити наступне: студенти спеціальності «Теплогазопостачання та вентиляція» бажають бачити більшу кількість підприємств та установ свого профілю. Дві студентки спеціальності «Раціональне використання водних ресурсів», 5-го курсу, надали свої резюме до потенційних роботодавців, проте необхідних вакансій поки що не знайшли. Між даними студентками та працедавцем було досягнуто усної домовленості про підтримання взаємозв’язку із перспективою можливого працевлаштування. Всі опитані студенти одностайно висловили побажання працювати за обраною спеціальністю. Негативним, на думку студентів, є короткий термін перебування підприємств на «Дні кар’єри».

Спираючись на аналіз відгуків підприємств–роботодавців та студентів, можна зауважити наступне:

• «День кар’єри» слід вважати проведеним на високому організаційному рівні;
  • в цілому роботодавці задоволені заходом; були висловлені деякі незначні зауваження щодо організації та проведення;
  • зі студентами було досягнуто згоду щодо проходження практики та майбутнього працевлаштування;
  • підприємства бажають і надалі брати участь у «Днях кар’єри» та вважають подібні заходи доречними і ефективними.

MOiN Ukrayni gerb Ed