01 DSC 0637Доц. Світличною В.Ю., доц. Андренко О.А. і ас. Чудопал А.І. здійснили проведення чергової Школи бізнес-розвідника із студентами Машинобудівельного коледжу м. Харкова.

Студенти коледжу перед початком занять Школи здійснили екскурсію по всіх корпусах Університету, відвідали Музейний комплекс, спортивний і бібліотечний корпуси, а також Центр магістерської підготовки з управління фінансово-економічною безпекою.

Під час екскурсії до Музейного комплексу Університету студенти коледжу ознайомилися із деталями біографії всесвітньо відомого архітектора Бекетова Олексія Миколайовича, ім'я якого носить Університет.

02 DSC 0645Особисті документи, креслення, книги відомого академіка архітектури і педагога, професора, заслуженого діяча мистецтв Бекетова О.М. були представлені на екскурсії для ознайомлення. Протягом цікавої розповіді студенти змогли ознайомитися із переліком сотні найрізноманітніших споруд, що залишив нам у спадщину архітектор Бекетов О.М.

Після проведення екскурсії студентам коледжу було проведено заняття Школи бізнес-розвідника на тему: «Організація інформаційної безпеки банківських установ».

03 DSC 0649Доц. Андренко О.А. та ас. Чудопал А.І. розкрили перед слухачами питання сутності інформаційної безпеки, її нормативно-правового регулювання та вітчизняної практики формування інформаційної безпеки банківськими установами.

Наступний блок питань, розглянутих під час заняття Школи, було присвячено моніторингу ризиків, що можуть загрожувати ефективності інформаційної безпеки банківських установ. При освітленні цих питань доц. Світлична В.Ю. окреслила аспекти поняття «інформаційні атаки», їх негативного впливу на імідж та стійкість банку, а також необхідності вироблення механізмів протидії зазначеним атакам.

04 DSC 0654Великий інтерес серед слухачів Школи було приділено проведенню ділової гри «Вплив загроз інформаційній безпеці банка: протидія інформаційним атакам». Під час гри студенти ознайомилися із порядком застосування банківськими установами сучасних засобів протидії промисловому шпіонажу та хакінгу. На прикладі документів одного з банків м. Харкова студенти мали змогу оцінити порядок організації  системи забезпечення його інформаційної безпеки. Складові цієї системи: заходи інформаційного, адміністративного, управлінського, методологічного характеру, – були детально проаналізовані студентами та оцінені на високому рівні.

Наприкінці заняття Школи і студенти коледжу і викладачі прийшли до важливого висновку, що організація і проведення інформаційних операцій, а також розвиток системи сертифікації інформаційних продуктів виступають важливими заходами в процесі забезпечення банківської інформаційної безпеки.