«Харків вустами студентів» або

«Як студенти - туристи екскурсоводами стали»

Кожна вдало вивчена теорія повинна увінчуватись практикою. Так побудований навчальний процес в дисципліні «Організація екскурсійної діяльності», яка викладається студентам другого курсу напряму підготовки «Туризм». Згідно з робочою навчальною програму в якості підсумкового контролю з дисципліні передбачений іспит, але незвичайний – захист пробної екскурсії безпосередньо на маршруті!!!

Для проведення пробної екскурсії студенти під проводом свого викладача доцента кафедри Туризму і готельного господарства Марії Миколаївни Поколодної готувалися протягом всього семестру – причому процес цей на більшості етапів наближений до реальної підготовки екскурсії в діючих туристсько-екскурсійних підприємствах. Спочатку на основі досліджень пропозицій екскурсій була обрана тема майбутньої екскурсії, відібраний і вивчений широкий масив інформаційних джерел, визначені об’єкти та маршрут екскурсії, розподілені виконавці кожної з підтем і почалася індивідуальна робота в малих групах. Студенти складали картки об’єктів, заповнювали технологічну карту екскурсії опановували методичні і технічні прийоми ведення екскурсії, складали індивідуальні тексти екскурсоводів і ось нарешті настав час показати набуту майстерність.

Старт екскурсії на тему «Харків вустами студентів» традиційно відбувся на Університетській гірці. Першому надали слово, звичайно, старості групи – Кирилу Бєляєву.

01 1

Бєляєв Кирил демонструє групі наочні матеріали з «портфелю екскурсвода»

02 11

Студенти групи ТУР 1 на Університетській гірці

Він повідав коротку історію та легенди про походження нашого міста та заснування першого Університету в на Слобожанщині. Потім всі мали можливість помилуватись панорамою будівель академіка архітектури О.М. Бекетова на площі Конституції, дискутували на тему зведення нового пам’ятника «Ніка на шарі».

03 21

Студенти під час прослуховування підтеми «пл. Конституції: минуле і сучасне» у виконанні Катерини Тимофєєвої

Від історії екскурс перейшов до мистецтва, ми ознайомились з діяльністю трьох найвідоміших театрів Харкова. І звичайно, не змогли оминути вулицю Раднаркомівську на якій знаходяться садиби найвідоміших харківських родин - Алчевських та Бекетових. Не пройшли ми і повз сквер Перемоги з Дзеркальним струменем. Прогулянка по саду Т.Г. Шевченка стала не менш цікавою та пізнавальною. Закінчилась екскурсія на площі Свободи. Там ми опинились в оточенні головних символів Харкова: Держпрома, Університету ім. В.Н. Каразіна, «готелів Харків».

Кожному студентові в цей день випало виконувати по дві ролі – екскурсовода і екскурсанта. З ними всі впорались на славу!!! Але й тут були відзначені фаворити – титули найкращих екскурсоводів групи ТУР-1 сезону весна 2013 були надані Матвієнко Оксані та Волошину Богдану.

04 305 4

Ось і закінчилась наша екскурсія, але це тільки сьогоднішня екскурсія, багато цікавих подорожей та екскурсій ще попереду!!!

06 5

ТОМУ ЗАЙМАЙТЕСЯ ТУРИЗМОМ ТА НАВЧАЙТЕСЯ ТУРИЗМУ –

ЦЕ ДУЖЕ ЦІКАВА СПЕЦІАЛЬНІСТЬ!!!

MOiN Ukrayni gerb Ed