image001Освоєння нових перспективних напрямів генерації електричної енергії базується на використанні нетрадиційних і відновлюваних джерел. Для України такими джерелами є, перш за все, сонце і вітер.

image003Принципи перетворення енергії природних джерел в електричну енергію найбільш доцільно вивчати з використанням діючих установок, які наочно демонструють дію фізичних законів. Тому в рамках розвитку матеріально-технічної бази на кафедрі альтернативної електроенергетики та електротехніки з’явився новий учбовий лабораторний стенд – вітрогенератор «Лелека».

image005Вітрогенератор «Лелека» представляє собою діючу вітроустановку номінальною потужністю 300 Вт з відкритими для демонстрації основними конструктивними елементами – лопаті, хвіст з вузлом захисту від бурі, генератор на постійних магнітах, вузол струмознімання, випрямляч і таке інше. Роботу вітроустановки можна демонструвати навіть в лабораторних умовах за допомогою підключення малопотужного навантаження або акумулятора з контролером заряду. Конструкція вітроустановки передбачає її розбирання для окремого вивчення будови елементів.

Кафедра альтернативної електроенергетики та електротехніки висловлює велику подяку Валерію Яловенко (valeriyvalki) за розробку і виготовлення лабораторної вітроустановки!

Банер виборів

Баннер Довідника 2018