головне фотоНауково-викладацька діяльність професора у рамках отриманої Нагороди імені Івана Виговського під патронатом Пана Президента Республіки Польща Анджея Дуди від 22 травня 2017 р. на запрошення Університету Марії Склодовської-Кюрі в Любліні

Протягом 17 жовтня – 17 грудня 2017 р. професор кафедри історії і культурології, доктор історичних наук, директор Українсько-польського культурно-освітнього центру Любов Жванко на запрошення керівництва Університету Марії Склодовської-Кюрі в Любліні (УМСК), здійснила першу частину науково-викладацької діяльності в рамках отриманої Нагороди імені Івана Виговського під патронатом Пана Президента Республіки Польща Анджея Дуди від 22 травня 2017 р.. Безпосередня діяльність відбувалася на базі Інституту історії, відділу історії ХІХ століття та історії Східної Європи Університету у місті Люблін Республіки Польща.

За цей час професор Любов Жванко прочитала 3 лекції польською мовою – «Polacy w Charkowie: stulecie XIX... i trochę XX wieku...» для докторантів ІІ ступеня Інституту історії (16 листопада 2017 р.), «Ukraina: trudna droga do wolności. 2004 – 2014…2017» (16 листопада 2017 р.), «Ukraina: Wielki Głód 1932 – 1933» (21 листопада 2017 р.) для студентів ІІ і ІІІ року навчання напрямку «Історія та архівістика». Проводилися зустрічі з опікуном наукового перебування професором Маріушем Коженьовським, завідувачем відділу історії ХІХ ст. та історії Східної Європи для обговорення питань співпраці, консультації з приводу підготовки «Видатні поляки і Харків. Біографічний словник. 1805–1918», оскільки виступає одним із рецензентів видання.

19 жовтня 2017 р. відбулася зустріч з проректором УМСК зі справ міжнародної співпраці професором Радославом Добровольським, членом Капітули Нагороди імені Івана Виговського Студій Східної Європи Варшавського університету для обговорення питань співпраці. 23жовтня узяла участь в урочистостях з нагоди інагурації року академічного 2017/2018 року. Відвідувала лекції професора Маріуша Коженьовського для студентів ІІ року навчання напрямку «Історія та архівістика». Рішенням вченої ради Інституту історії УМСК від 25 жовтня 2017 р. була введена до редакційної ради видання «Res Historica» Інституту історії УМСК.

Професор Любов Жванко узяла участь у низці наукових заходів. 7 – 9 листопада 2017 р. в Університет Миколая Коперника у місті Торунь на Міжнародній конференції «VII Konferencja Sztuki Nowoczesnej w Toruniu – formiści – bunt/zdrój – jung idysz. W stulecie polskiej awangardy , Centrum Sztuki Współczesnej виголосила доповідь «Bołesław Jarosław Cybis: wczesny okres życia i tworczości (1895 – 1919)». 14 грудня узяла участь у дискусії лекції професора Миколи Рябчука «Pokonanie ambiwalencji. Nowe więzi i stare podziały w społeczeństwie ukraińskim po roku 2014», організована відділом політології УМСК. 15 грудня 2017 р. на запрошення професора Томаша Степневського у міжнародному семінарі «Конфлікт на Донбасі: перебіг, мирний процес і перспективи», відділ наук суспільних Католицький університет у Любліні.

5У рамках реалізації нового наукового проекту «Історія дипломатичних місій Польщі в Харкові у 20-30 рр. ХХ ст.» спільно із Генеральним Консульством Республіки Польща у Харкові, здійснила відрядження до Варшави для роботи в Архіві Актів Нових та Бібліотеці Народовій (27 листопада – 2 грудня 2017 р.). Під час перебування у Варшаві відбулася зустріч з паном Яном Гранатом, з генеральним консулом Республіки Польща у Харкові (2010 – 2014), науковим консультатнтом проекту щодо концепції дослідження. 28 листопада 2017 р. відбулася зустріч з професором і політиком Лешеком Бальцеровичем, обговорено проект «Видатні поляки і Харків. Біографічний словник» та перспективи співпраці. З доктором габілітованим Ханною Краєвською, директоркою Архіву Польської Академії Наук обговорено питання співпраці та консультування з приводу біографічного блоку проекту «Історія дипломатичних місій Польщі в Харкові у 20-30 рр. ХХ ст.».

6Було записано інтерв’ю із журналісткою Іреною Завіша на Польському Радіо / Polskie Radio, присвячене проекту «Видатні поляки і Харків. Біографічний словник», Варшава (28 листопада 2017 р.)

У рамках роботи над науковим дослідженням, присвяченим постаті Болеслава Цибіса (1895 ‒ 1957), одного з найвідоміших польських художників першої половини ХХ ст. проведено зустріч з директором Окружного музею в Торуню професором Мареком Рубніковичем та головним хранителем фондів, доктором Анною Круплевською-Гаєвською (7 листопада 2017 р.); у Музеї «Замок у Любліні» проведено зустріч з пані Боженою Касперович (21 листопада 2017 р.); у Надвіслянському музеї у місті Казимеж Дольний, проведено зустріч з пані Доротою Северин-Пухальською, керівником відділу Кам’яниця Целуйонська (24 листопада 2017 р.); у Музеї Католицького університету проведено зустріч з пані Анною Шльонсак, отримано матеріли з дозволу колекціонера Кшиштофа Мусяла (7 грудня 2017 р.).

29 січня – 29 березня 2018 р. професор Любов Жванко перебуватиме у Яґеллонському університеті у Кракові (Інституті Наук Політичних та Міжнародних Стосунків), де відбудеться друга частина науково-викладацької діяльності у рамках отриманої Нагороди імені Івана Виговського під патронатом Пана Президента Республіки Польща Анджея Дуди від 22 травня 2017 року.

ТРЕНІНГ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВІДКРИТОГО МАСОВОГО АНГЛОМОВНОГО ОНЛАЙН КУРСУ З МЕДІА ГРАМОТНОСТІ

EASTERN EUROPE CONFERENCE ON TIMBER CONSTRUCTIONS

bannerPodkusry