622 грудня 2017 р. в Університеті відбулася презентація результатів проекту «Гендерна політика великого міста» за участі представників/-ниць депутатського корпусу Харківської міської ради, Гендерних центрів ВНЗ, Молодіжної ради при Харківському міському голові, громадських організацій.

8Проект виконувався Гендерним центром ХНУМГ ім. О.М. Бекетова у партнерстві з громадськими організаціями (ГО «Лінк», ГО «Молода перспектива»), Заступник начальника управління у справах сім’ї і молоді Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради В. А. Сичов відзначив, що проект здійснювався в рамках міської програми «Молодь Харкова» на 2012-2017 роки.

Керівниця проекту, директорка Гендерного центру, к.е.н., доц. Бібік Наталія Валеріївна представила основні результати проекту учасникам/-ницям заходу. В рамках проекту було проведено цикл семінарів-тренінгів з актуальних питань організації гендерно справедливого облаштування міст. Слухачі «Школи гендерної урбаністики» ознайомилися з європейськими практиками гендерно-чутливого та інклюзивного проектування міських локацій. У фокусі уваги активної молоді Харкова були питання: як міська архітектура впливає на якість життя? Як поєднати потреби різних груп населення та проектувати гендерно справедливе місто? В рамках проекту розроблялися й урбан-ідеї для створення гендерно-чутливого дизайну окремих локацій Харкова – майдану Свободи, Сокольники (навколо університетських архітектурно-художніх майстерень Archouse), парку Машинобудівників.

Також було презентовано роботу Центру розвитку для дітей ХНУМГ ім. О.М.Бекетова як наочний приклад створення інфраструктури, «дружньої до дитини». Координаторка освітніх програм Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Ольга Климовська відзначила, що створення такого Центру є надзвичайно важливою подією для Харкова.

Практична значимість представлених проектів для Харківщини була відзначена й Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, а також координатором з питань гуманітарного реагування Фонду ООН у галузі народонаселення Сергієм Велігодським.

Банер виборів

Баннер Довідника 2018