З 26 листопада по 2 грудня 2017 року фахівець Центру міжнародної діяльності та освіти Троян Владислава відвідала Університет Масарика, м. Брно (Чеська Республіка) у рамках проекту «Прогресивне управління університетами». Проект спрямований на посилення можливостей працівників середнього менеджменту українських університетів.

Упродовж 2017 – 2018 років відбудуться три інтенсивні тижневі вишколи у м.Брно, які будуть присвячені актуальним темам вищої освіти: інтернаціоналізація університетів, внутрішня еволюція якості освіти вищих навчальних закладів і інклюзивна освіта. У подальшому теми будуть специфіковані відповідно до потреб української сторони.

Стажування представників більш як двадцяти вишів України відбулося на базі кафедрі соціальної педагогіки педагогічного факультету Університету Масарика, м. Брно (Чеська Республіка) за підтримки Американських Рад з Міжнародної Освіти та Агентства Розвитку Чехії.

Програма стажування передбачала проходження циклу тренінгів та практичних семінарів, присвячених ключовим проблемам інтернаціоналізації університетів у сучасному глобальному освітньо-науковому просторі.

Зокрема, учасники навчального туру ознайомились із методикою організації діяльності з інтернаціоналізації університетів як системного інституційного процесу, прийняли участь в тренінгах на теми “Що потрібно для створення університету, відкритого до міжнародної співпраці?” та “Інклюзивна інтернаціоналізація: як зробити доступним навчання закордоном для студентів із спеціальними потребами”, а також семінарах з міжнародного маркетингу освітніх послуг.

Значна увага організаторами стажування була приділена питанням підготовки та подання грантових заявок, а також організації та виконання Університетом Масарика грантових проектів, що фінансуються за рахунок коштів органів та інституцій Європейського Союзу, а також міжнародними неурядовими організаціями.

Лен Міддлбеек, екс-директор міжнародних програм Гаазького університету, розповів про провідні практики щодо заохочення студентської молоді до участі в міжнародних програмах й проектах, а також навчання в зарубіжних ВНЗ, надання їм супровідної допомоги. Крім того, лектор з Нідерландів поділився власним досвідом щодо інтернаціоналізації навчальних планів та освітніх програм, орієнтованих на підготовку фахівців, адаптованих до вимог глобалізованого ринку праці.

На завершення стажування слухачі з України отримали нагоду ознайомитись із роботою Teiresias: відділу для підтримки студентів з особливими потребами, яких тут налічується понад п’ятсот осіб, що є одним з найвищих показників в усій Європі та справжнім досягненням Університету Масарика, який зумів створити максимально комфортні умови навчання та розвитку для даної категорії студентів.

facebook  instagram

Вступ заочне відділення бакалаврат ХНУМГ