цууу25 листопада у Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова відбулася зустріч студентських лідерів Харківщини та профспілкового активу Університету із заступником Міністра молоді та спорту України Олександром Яремою. Метою зустрічі стало обговорення проблем розвитку громадського суспільства в Україні та роль у цих процесах молоді.

Зустріч відкрив проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Євгеній Грицьков, який привітав учасників зустрічі та побажав плідної роботи. На зустрічі піднімалися питання національно-патріотичного виховання молоді, реалізації концепцій молодіжної політики в Україні, зокрема з урахуванням умов децентралізації, волонтерства та підтримки ініціатив молодіжних організацій.

Студентство Університету презентувало пану Яремі та своїм колегам два нових проекти, які реалізуються у стінах ХНУМГ імені Бекетова за ініціативи студентів та всебічної підтримки Ректора Володимира Бабаєва – це проекти коворкінгового простору для реалізації потенціалу студентів «Megapolis Flex Hub» та Центру розвитку дитини.

У рамках роботи «Школи успішного харків’янина» - циклу майстер-класів для студентів-бекетівців від успішних харків’ян, студенти піднімали питання щодо можливості створення єдиного центру для розвитку потенціалу молоді. Адміністрацією Університету в особі ректора Володимира Бабаєва, за підтримки бізнесмена та мецената Олександра Ярославського розпочалася робота над реалізацією унікального для України проекту - створення креативного простору «Megapolis Flex Hub», де студенти зможуть розвивати свій потенціал та використовувати додаткові освітні можливості, що надаються студентам в стінах Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова. «Megapolis Flex Hub» - це креативний коворкінговий простір, метою створення якого є акумулювання інформації щодо можливостей для розвитку потенціалу студентства, розробки та реалізації молодіжних проектів, розширення освітніх можливостей, мотивування студентів до навчання та саморозвитку.

Центр розвитку для дітей Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова створено у рамках реалізації п’ятої цілі Сталого розвитку – гендерна рівність, політики гендерної рівності та антидискримінації в освіті, з метою підтримки сприятливих умов для навчання і роботи тим студентам і співробітникам, які виховують дітей дошкільного віку.

ХНУМГ ім. О. М. Бекетова є визнаним лідером серед ВНЗ України у питаннях впровадження гендерно-орієнтованих практик. Створення першого серед ВНЗ Харківського регіону Центру розвитку для дітей здійснювалось за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Україна та інших міжнародних і українських партнерів Університету, Харківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, профспілкових комітетів студентів і співробітників ХНУМГ ім. О. М. Бекетова та друзів Університету.

Ідея створення Центру належить Гендерному центру Університету.

Авторами та виконавцями дизайн-проекту Центру є студенти та студентки факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва – переможці ІХ Регіонального конкурсу молодих вчених «Гендерна політика очима української молоді: слобожанський вимір». Реалізація проекту проводилась студентами та співробітниками Університету.

Організаційно-методичне забезпечення роботи Центру розроблене відповідно кращих світових практик «Family-friendly University». Опікуються дітьми, організовують змістовне дозвілля і проведення розвиваючих занять у Центрі соціальні педагоги, психологи та волонтери.

Функціонування Центру дозволить забезпечити доступність до освітніх послуг для дітей співробітників та студентів Університету, а також сприятиме досягнення ними життєвої рівноваги між виконанням сімейних і професійних обов’язків. Центр забезпечить тимчасове перебування дітей осіб, що навчаються в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова, на час відвідуваннями ними занять або консультацій, та його співробітників – на час їхнього перебування на робочому місці.

Після відвідування Центру розвитку дитини та Школи юного архітектора студенти запропонували зробити традиційне селфі та подякували заступнику Міністра молоді та спорту за цю цікаву та корисну зустріч.

встреча 1

facebook  instagram