Будівельний факультет Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова відсвяткував свій 75-річний ювілей.

Глибокі історичні традиції та наукові школи будівництва, закладені плеядами талановитих науковців та практиків, дали змогу будівельному факультету Університету не лише здійснювати підготовку майбутніх інженерів-будівельників, але й вести активну науково-дослідницьку роботу та стати базовим для розробки надскладних конструктивних проектів для міста Харкова, України та зарубіжжя.

У рамках урочистих заходів було презентовано історичний фільм «Ми Будівельники!», відкрито виставку презентаційних матеріалів та науково-методичної літератури «Сторінки історії будівельного факультету», проведено урочисте засідання, на якому були запрошені професорсько-викладацький склад, студенти, ветерани та випускники факультету різних років та святковий концерт від студентів факультету та святкові заходи на кафедрах.

Кращі викладачі та студенти факультету були нагороджені почесними грамотами. Випускників, ветеранів факультету та особистостей, які здійснили значний вклад у розвиток будівельної освіти в Університеті було нагороджено відзнакою, розробленою спеціально до ювілею «Будівельний факультет ХНУМГ імені О.М. Бекетова».

Символічно, що у році ювілейному для Будівельного факультету колектив святкує ще один ювілей визначної особистості на фоні історії Університету – 105 – річчя від дня народження Юрія Володимировича Ізбаша – кандидата технічних наук, професора, завідувача кафедри будівельних конструкцій, професора кафедри механіки ґрунтів, проектора з навчальної роботи, Заслуженого працівника народної освіти УРСР. У рамках урочистостей було презентовано історію життя та здобутки видатного науковця.

На сьогодні науково-педагогічний склад факультету складає 68 викладачів, 6 докторів наук, 7 професорів, 35 кандидатів наук, 35 доцентів, 2 дійсних академіків і членів-кореспондентів галузевих академій наук України, 2 лауреата Державної премії України. На Будівельному факультеті навчаються понад 600 студентів. Освіту здобувають іноземні студенти з Лівану, Сирії, Єгипту і багатьох інших країн світу. Практика спільного навчання дозволяє значно збагатити досвід проектування, використовуючи національні та зарубіжні традиції.

Факультет готує випускників до професійної діяльності в галузі промислового, цивільного будівництва, а також у галузі геодезії та землеустрою.

Випускники Будівельного факультету залучені до роботи в будівельних організаціях, науково-дослідних, проектних інститутах і організаціях, які  виконують проектні, будівельні та вишукувальні роботи, серед яких трести «Житлобуд-1», «Житлобуд-2», ТОВ «Стальконструкція», ТОВ «Південспецбуд», АТЗТ «Спецбудмонтаж», ТОВ «Інститут ХАРКІВПРОЕКТ», ВАТ «УКРГІДРОПРОЕКТ».

Цього року, Ректором Університету Володимиром Миколайовичем Бабаєвим було підписано договорів про співпрацю із головою наглядової ради ПАТ «Харківський плитковий завод» Валентином Валентиновичем Шеветовським. У рамках реалізації проекту співпраці студенти будівельного факультету змогли пройти виробничу практику, було відкрито спеціалізацію «будівельників-технологів» для підготовки висококваліфікованих фахівців для роботи на заводі та облаштовано сучасну лабораторну базу.

Потужним проектом кафедри будівельних конструкцій став проект Центру надання адміністративних послуг – унікальної п’ятиповерхової будівлі, побудованої за новітніми технологіями будівництва.

Сподіваємося, що велике історичне минуле нашого рідного будівельного факультету стане основою потужного фундаменту для подальшого розвитку та процвітання. І ми будемо будувати цегла за цеглою інженерну освіту нового формату, а наші випускники продовжать славу великих особистостей Будівельного факультету.

MOiN Ukrayni gerb Ed