1Потенціал будь-якої країни залежить від талановитої молоді, яка здатна продукувати нові ідеї і знаходити нетривіальні рішення, що призводять до розвитку технологій і підвищення комфорту і якості життя. 21 жовтня 2017 року на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова проведено ХІ міський турнір юних винахідників і раціоналізаторів для учнів 9-11-х класів м. Харкова.

Це унікальне змагання об’єднало талановитих учнів харківських шкіл, що цікавляться фізикою та іншими точними науками, освоїли ази патентної справи і вміють аргументовано відстоювати власну думку. За 11 років проведення через цей турнір пройшло багато юних винахідників, деякі з яких зараз працюють у відомих IT-компаніях та науково-дослідних інститутах.

Вже третій раз поспіль міський турнір юних винахідників і раціоналізаторів проводиться Департаментом освіти Харківської міської ради на базі ХНУМГ ім. О.М. Бекетова. На урочистому відкритті турніру з привітанням до учасників виступили організатори турніру: директор ЦДОіК ХНУМГ ім. О.М.Бекетова Малиніна Т.В.; методист НМПЦ Департаменту освіти Гостиннікова О.М, та співголови журі: доктор технічних наук, доцент, завідувач кафедри альтернативної електроенергетики та електротехніки ХНУМГ ім. О.М.Бекетова Тугай Д.В. і доктор фізико-математичних наук, професор, декан фізико-технічного факультету ХНУ ім. В.Н.Каразіна Гірка І.О.

62а

Серед учасників турніру у цьому році є неодноразові переможці Всеукраїнського турніру - безумовні фаворити національної першості. У турнірних змаганнях взяли учать 60 школярів, які у складі 12 команд представляли всі райони міста. До складу журі увійшли викладачі та науковці Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова та Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

2б

Під час турніру юні винахідники і раціоналізатори представляли власні винаходи, такі як: імітатор присутності господарів, пристрій з локації велосипедистів та пішоходів, тихий зволожувач повітря, відлякувач синиць, безпечний столик для ноутбука, антипідгорач, ручний насос, пристрій для контролю відстані при читанні, очищувач повітря в кімнаті від пилу, пристрій для запобігання гучності розмови та інші.

В ході безкомпромісних змагань перемогу у турнірі здобули збірна команда Шевченківського району «Спектр» та команда Харківської гімназії № 47.

Переможці турніру нагороджені Дипломами Департаменту освіти Харківської міської ради та цінними подарунками від Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова.

3а7

7а 24а 2

Після запеклих турнірних змагань для учасників турніру працівниками Центру доуніверситетської освіти і кар’єри ХНУМГ ім.О.М.Бекетова були організовані екскурсії до сучасних лабораторій університету, що розташовані на кафедрі систем електропостачання і електроспоживання міст та кафедрі світлотехніки і джерел світла.

Висловлюємо велику подяку всім учасникам за яскраву і цікаву гру, а представникам Департаменту освіти Харківської міської ради, членам журі від Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, ректорату, співробітникам ЦДОіК, бібліотеки та їдальні ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, студентам-волонтерам – за безцінну допомогу у проведенні турніру.

MOiN Ukrayni gerb Ed