рис1Запорукою сталого розвитку людства на шляху задоволення зростаючої потреби в отримані енергетичних ресурсів є розвиток альтернативної енергетики.

19 жовтня відбулося навчальна екскурсія для студентів 1 курсу, що навчаються за освітньою програмою «Нетрадиційні та відновлювані джерела енергії» на базі демонстраційно-освітнього енергопарку «Восток».

Цей унікальний об’єкт, створений компанією «Буренерго», розташований у селищі Солоницівка Дергачівського району Харківської області. На фоні мальовничих пейзажів Харківщини височить величезна вежа вітроенергетичної установки, що вказує напрям до обителі відновлюваної енергетики.

Центр «Восток» представляє собою повністю автономний, ізольований від зовнішніх джерел енергії комплекс, що включає в себе офісно-складську будівлю і декілька допоміжних інженерних споруд.

Прослухавши пізнавальну лекцію про роль енергії у становленні цивілізації і потенціал її відновлювальної складової, студенти змогли на власні очі оцінити можливості комплексного використання різних видів альтернативних джерел енергії. Комфортний температурний режим в офісі, робота оргтехніки, систем освітлення, вентиляції і кондиціонування повітря, а також теплого водопостачання ­– все це забезпечується виключно за рахунок відновлюваних джерел!

рис2рис3

рис5В ході цікавої екскурсії студенти змогли наживо побачити і дізналися про особливості конструкції і роботи таких об’єктів альтернативної енергетики як вітрогенератор, сонячні фотомодулі і колектори різних типів, паливний насос, система рекуперативної вентиляції. Унікальність енергопарку підкреслено реалізованою інтелектуальною системою автоматичного управління, обліку генерації і споживання енергії, що дозволяє забезпечувати енергетичні потреби комплексу від відновлюваних джерел продовж цілого року без використання зовнішніх електромереж та теплоцентралей.

рис4Кафедра альтернативної електроенергетики та електротехніки висловлює велику подяку директору компанії «Буренерго» Сергію Михайловичу Косатому за особисту участь в проведені цього пізнавального заходу і бажає йому і колективу компанії подальших успіхів у популяризації і розвитку альтернативної енергетики в нашій країні.

MOiN Ukrayni gerb Ed