Photo 1Ось і добігло кінця святкування в ХНУМГ ім. О. М. Бекетова Тижня туризму, на якому студенти, гості та викладачі кафедри Туризму і готельного господарства приймали участь у численних і різнопланових заходах.

Розпочався святковий Тиждень випробуванням сил в інтелектуальній грі брейн-ринг під гаслом «Грай, подорожуй, шукай!», до якої ініціативна група Профкому студентів Університету на чолі з Мариною Приходько (заступником голови Профбюро факультету Менеджменту) та Буряковим Богданом (заступником голови Департаменту міжнародних іміджевих і освітніх проектів Профкому) підготувала цікаві тематичні запитання.

Цього року у брейн-ринзі брали участь 11 команд. У конкурсі капітанів кращими стали: 3 місце – Дейкун Таїсія (команда «ГРСики»), 2 – Бугакова Катя (команда «Voyage), 1 – Веретельникова Вероніка (команда «Веванам»). У командному заліку 2-ге місце розділили три команди — «Поколение Z», «Brain sharks», «Веванам». Перше місце виборола команда групи МГКТС17-1 «Один на всех». Переможці були нагороджені білетами на виступ команд КВК. Переглянути фото можна тут https://www.facebook.com/pg/TourismKNAME/photos/?tab=album&album_id=1698253476872332

Photo 2

Photo 3Photo 4

До Міжнародного дня туризму 27.09.2017 р. в актовій залі Університету відбувся урочистий Святковий концерт, на якому були оголошені переможці тематичних конкурсів. Сувенірами було нагороджено студентів 1-ого курсу, творчі роботі яких були представлені на виставці «Туристський handmade» біля Кафедри. Кращою у Конкурсі на оригінальній привітальний плакат була визначена робота студентів групи ГОТ2014-2 на чолі зі старостою групи Давидовим Євгеном. Творчий колектив групи, який до речи кожного року приймає участь у заходах Кафедри, було нагороджено солодким подарунком та сувенірами. У фотоконкурсі «Моє туристське літо» абсолютним переможцем стала фотографія Сафонової Каміли (гр. ТУР17-3). 2-ге місце виборола фоторобота Зміївської Анастасії (гр. ТУР16-1), 3-тє – Тішкіної Даніели (гр. ТУР16-2).

В інтерактивному розіграші GIVEAWAY #святкуємо_з_tourism_kname переможним щасливим номером став номер «4». Його власниця Зміївська Анастасія отримала у подарунок цифровий накопичувач для збереження своїх кращих спогадів. Також книгами з туризму було заохочено усіх активних учасників конкурсу в представництвах Кафедри у соцмережах Facebook (https://www.facebook.com/TourismKNAME/) та Instagram (https://www.instagram.com/tourism_kname/). А Гулага Тетяна (гр. ТУР17-1) була відзначена як наш 100-ій підписник в Instagram!

У концерті, організованому за допомогою Студентського клубу Університету, приймали участь вихованці-студенти Кафедри зі співочих та танцювальних колективів «Valery», а також запрошені гості – Корнієнко Руслан, випускники Кафедри Гріх Яна та Васильчук Ірина. Пісенний сюрприз другий рік поспіль було презентовано ст. викладачем Кафедри Лук’яненко Оленою Ігорівною. Створювали святковий настрій чарівні ведучі – Юлія Мірошнікова та Дарія Токунова.

Photo 5Photo 6

Photo 7Photo 8

Емоційний феєрверк з туристської музики, щасливих посмішок, веселих жартів та подарунків від викладачів Кафедри та Профкому студентів Університету надовго залишиться у пам’яті усіх присутніх на заході. Особливо першокурсників, яких доцентом Кафедри, почесним працівником туризму України Абрамовим Валерієм Володимировичем було урочисто посвячено у Туристи. Переглянути фото можна тут https://www.facebook.com/1054361881261498/photos/?tab=album&album_id=1700528079978205

Photo 9Photo 11

Photo 10

Наукову складову Тижня туризму продовжив Круглий стіл «TOST: TOURISM • OPPORTUNITY • SOCIETY • TRUST» на тему «Sustainable Tourism – a Tool for Development», обрану Всесвітньою Туристською Організацією (UNWTO) гаслом 2017 року.

З вітальним словом до учасників звернувся перший проректор ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, професор Стадник Григорій Васильович. Зі своїми тематичними, яскравими та змістовними доповідями щодо значущості сталого туризму як інструменту розвитку виступили: запрошена гостя – к-т іст. наук, доцент, старший викладач кафедри Менеджменту культури та соціальних технологій, докторант Харківської державної академії культури Божко Любов Дмитрівна, викладачі Кафедри – голова Профкому студентів ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, к-т екон. наук, ст. викладач Угоднікова Олена Ігорівна, ст. викладач, керівник Відділу корпоративних комунікацій і PR ХНУМГ ім. О. М. Бекетова Кравець Ольга Миколаївна.

Photo 12Photo 13

Photo 14

Про важливість практичної зарубіжної підготовки на Кафедрі доповідали студенти гр. ГОТ15-1 Падалка Марія та Плескачевський Владислав, які висвітлили цьогорічне проходження практики у республіці Болгарія. Щодо розвитку сталих партнерських взаємовідносин з компанією «ANEX TOUR» та перспектив для випускників Кафедри доповів ст. викладач Кафедри, керівник турпідприємства «Максі-Тревел» Тонкошкур Максим Васильович.

Приємною несподіванкою для учасників заходу став виступ випускниці Кафедри Очкурової Ксенії «Колі мрії отримують крила», яка на теперішній час працює бортпровідником авіакомпанії «Qatar Airways» і вже встигла побувати в понад 20 країнах світу! Досвід Ксенії – чудова мотивація для тих, хто планує обрати туризм своїм професійнім спрямуванням.

Круглий стіл «TOST» завжди має не тільки науково-практичне, але й профорієнтаційне спрямування. До його проведення модератор Поколодна Марія Миколаївна, заступник завідувача Кафедри з напряму підготовки «Туризм», к-т геогр. наук, запросила колег з профільних коледжів міста. Так, на засіданні бути присутні студенти спеціальності «Готельне обслуговування» Житлово-комунального коледжу з викладачем Федіною Вікторією Миколаївною та студенти спеціальності «Туристичне обслуговування» Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу з викладачем Кухтіною Іриною Михайлівною. Участь у таких заходах надає студентам коледжів можливість долучитися до передових наукових течій, дізнатися про актуальні тенденції в розвитку професійної галузі та стимулює до продовження навчання на вищих освітніх ступенях. Засідання Круглого столу пройшло в теплій та дружній атмосфері, всі учасники заходу були нагороджені сертифікатами. Переглянути фото можна тут https://www.facebook.com/pg/TourismKNAME/photos/?tab=album&album_id=1700651036632576

Традиційно продовжив Тиждень туризму Екскурсійний день, в який студенти у супроводі викладачів Кафедри (Абрамов В. В., Гардаушенко Н. А., Гордієнко Т. В., Погасій С. О., Полчанінова І. Л., Поколодна М. М., Соколенко А. С.) відвідали чудову екскурсію за маршрутом «Харків – Диканька – Національний музей українського гончарства, с. Опішня – Музей українського весілля, с. Великі Будища». На екскурсії студентів чекала весела несподіванка, оскільки Музей весілля – це не традиційний заклад, в якому експонати зберігаються на стендах та полицях. Тут все по-іншому, і кожний учасник став частиною весільної церемонії, а студенти першого курсу Андрусенко Настя та Петік Андрій талановито виконали головні ролі – роли молодят! В Опішні всі охочі приймали участь у майстер-класі з гончарного мистецтва у найвідомішого майстра родини Пошивайлів. Були ще і сувенірний гончарний ринок, і невеличкий пікнік, і запальний спів хору студентів і викладачів у салоні автобусу! Переглянути фото можна тут https://www.facebook.com/1054361881261498/photos/?tab=album&album_id=1700761529954860

Висловлюємо щиру вдячність організатору екскурсії – туристській компанії «Країна.UA» (https://kraina-ua.com/ru/o-kompanii), керівником харківського офісу якої є випускник Кафедри – Волошін Богдан.

Photo 15

Photo 16Photo 17

Завершував Тиждень туризму День спортивного туризму, який традиційно проводиться спільними зусиллями Туристсько-краєзнавчого відділу Центра дитячої та юнацької творчості № 2 Харківської міської ради під керівництвом Попова Миколи Михайловича. В цей день гуртківці Центру (учні загальноосвітніх шкіл Ново-Баварського району міста) та студентські команди кафедри Туризму і готельного господарства ХНУМГ ім. О. М. Бекетова та Харківської державної академії культури послідовно проходили усі етапи полоси перешкод і змагалися у таких конкурсах: розстановка палатки, паралельні вірьовки, маятник, орієнтування на місцевості, туристське краєзнавство, медичні знання: надання першої допомоги.

Photo 18

Photo 19

Керівництво станцією з надання першої медичної допомоги охоче взяв на себе тренер з першої допомоги Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України – Жаріков Максим Андрійович, якому Кафедра висловлює щиру вдячність за співпрацю та професіоналізм. Сподіваємося, що наше знайомство продовжиться в розширеному форматі! Адже зрозуміло, що такі знання необхідні всім фахівцям, які працюють в сфері обслуговування, а тим більше в туризмі і готельному господарстві.

Усі учасники спортивного заходу традиційно пригощалися смачною, запашною, гаряченькою кашею, з любов’ю приготовленою для своїх вихованців їх педагогами. І не зважаючи на нетеплу і несонячну погоду, настрій у всіх був причудовий!

Photo 20

Photo 21

Переглянути фото можна тут https://www.facebook.com/pg/TourismKNAME/photos/?tab=album&album_id=1700764263287920

Дякуємо усім, хто залучився до святкування Тижня туризму-2017 та розділив цей чудовий час з нами! До зустрічі в наступному році на Тижні турізму-2018!

З любов’ю до Студентів, Університету і Туризму,

колектив кафедри Туризму і готельного господарства ХНУМГ ім. О. М. Бекетова