16.06.2017 р. відбулася зустріч викладачів та студентів ХНУМГ імені О.М. Бекетова з архітектором, експертом з доступності з Великобританії п. Рубеном Саффером, який перебуває з робочим візитом у Харкові на запрошення Комітету забезпечення доступності Харківської міської Ради. Організаторами круглого столу виступили Комітет забезпечення доступності маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Харкова та ХНУМГ імені О.М. Бекетова.

У проведенні круглого столу взяли участь заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, голова комітету доступності С.О. Горбунова-Рубан, яка опікується гуманітарною політикою у Харкові, віце-президент громадської організації інвалідів «Креавіта» О. В. Шингарьова, експерти з доступності та члени районних комітетів доступності міст.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся перший проректор ХНУМГ імені О.М. Бекетова Г. В. Стадник, який зазначив що подібні зустрічі грають велику роль у формуванні культури мислення майбутніх спеціалістів та мають значний виховний потенціал.

Одним з напрямків діяльності ХНУМГ імені О.М. Бекетова є розробка проектів безбар’єрного архітектурного середовища, які покликані всебічно задовільнити потреби харків’ян. В університеті майже щорічно виконуються проекти з забезпечення політики доступності у м. Харкові: у 2015 р. розроблено проект безбар’єрного середовища по вул. Сумській, у 2017 р. – проект безбар’єрного середовища по вул. маршала Бажанова (від станції метро архітектора Бекетова до будівлі ХНУМГ імені О.М. Бекетова). У навчальну програму студентів-архітекторів включено дисципліну «Безбар’єрна архітектура», яку читають одні з найкращих фахівців з даного питання у м. Харкові.

Експерт з доступності п. Рубен Саффер у своєму виступі поділився багаторічним досвідом Великої Британії у створенні безбар’єрного міського середовища, виклав свої погляди у можливості реалізації цього досвіду в Україні. Цей досвід буде корисним для студентів та викладачів Університету під час реалізації власних проектів у м. Харкові.

В обговоренні виступу п. Рубена Саффара були порушенні питання необхідності трансформації української нормативно-правової бази з метою створення безбар’єрного міського середовища. Усі присутні прийшли до висновку, що містобудівники у своїй роботі повинні ставити на першу роль «людину, а не каміння», саме цей принцип ляже в основу формуванню архітектурного обличчя українських міст.

Подібні круглі столи грають велику роль не лише у формуванні інженерного мислення студентів-архітекторів Університету, а й вихованню в них сучасних європейських цінностей, без чого становлення їх як спеціалістів нової генерації не можливе.

Анонси подій

MOiN Ukrayni gerb Ed