16.06.2017 р. відбулася зустріч викладачів та студентів ХНУМГ імені О.М. Бекетова з архітектором, експертом з доступності з Великобританії п. Рубеном Саффером, який перебуває з робочим візитом у Харкові на запрошення Комітету забезпечення доступності Харківської міської Ради. Організаторами круглого столу виступили Комітет забезпечення доступності маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Харкова та ХНУМГ імені О.М. Бекетова.

У проведенні круглого столу взяли участь заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення, голова комітету доступності С.О. Горбунова-Рубан, яка опікується гуманітарною політикою у Харкові, віце-президент громадської організації інвалідів «Креавіта» О. В. Шингарьова, експерти з доступності та члени районних комітетів доступності міст.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся перший проректор ХНУМГ імені О.М. Бекетова Г. В. Стадник, який зазначив що подібні зустрічі грають велику роль у формуванні культури мислення майбутніх спеціалістів та мають значний виховний потенціал.

Одним з напрямків діяльності ХНУМГ імені О.М. Бекетова є розробка проектів безбар’єрного архітектурного середовища, які покликані всебічно задовільнити потреби харків’ян. В університеті майже щорічно виконуються проекти з забезпечення політики доступності у м. Харкові: у 2015 р. розроблено проект безбар’єрного середовища по вул. Сумській, у 2017 р. – проект безбар’єрного середовища по вул. маршала Бажанова (від станції метро архітектора Бекетова до будівлі ХНУМГ імені О.М. Бекетова). У навчальну програму студентів-архітекторів включено дисципліну «Безбар’єрна архітектура», яку читають одні з найкращих фахівців з даного питання у м. Харкові.

Експерт з доступності п. Рубен Саффер у своєму виступі поділився багаторічним досвідом Великої Британії у створенні безбар’єрного міського середовища, виклав свої погляди у можливості реалізації цього досвіду в Україні. Цей досвід буде корисним для студентів та викладачів Університету під час реалізації власних проектів у м. Харкові.

В обговоренні виступу п. Рубена Саффара були порушенні питання необхідності трансформації української нормативно-правової бази з метою створення безбар’єрного міського середовища. Усі присутні прийшли до висновку, що містобудівники у своїй роботі повинні ставити на першу роль «людину, а не каміння», саме цей принцип ляже в основу формуванню архітектурного обличчя українських міст.

Подібні круглі столи грають велику роль не лише у формуванні інженерного мислення студентів-архітекторів Університету, а й вихованню в них сучасних європейських цінностей, без чого становлення їх як спеціалістів нової генерації не можливе.

Магистратура2017

Стань будівельником

beketov 155

02 logo bs Edited

MOiN Ukrayni gerb Ed

Tempus ENVIRONMENTAL GOVERNANCE

 

Business incubator for students BIS 09 02 2016

Зелений університет

Анонси подій