1В травні місяці традиційно відзначається Міжнародний день музеїв, встановлений в 1977 році за ініціативою Міжнародної ради музеїв. Щороку його відзначають в 150 країнах світу. Музеї є носіями відповідальної місії — збереження і популяризації історичного минулого, реліквій і досягнень, які складають нашу духовну і культурну спадщину.

2Саме колектив музею нашого університету став ініціатором створення Асоціації вузівських музеїв Харкова у 2004 році та є активним учасником усіх заходів та акцій Асоціації, які проходять на базі вузівських музеїв нашого міста.

У цьому році на виставковому майданчику музею історії Харківського національного університету В.Н.Каразіна «Асоціація» провела міську виставку – Унікальні експонати вузівських музеїв Харкова, де 14 музеїв представили один-два експонати.

Справжніми перлинами міської виставки стали експонати представлені Музейним комплексом ХНУМГ ім. О.М. Бекетова: скульптора Міртали Пилипенко «Україна Фенікс Лелека», присвячена незалежності України; книга архітектора О. М. Бекетова «Архітектура. Курс читаний в Харківському технологічному інституті Імператора Олександра ІІІ, яка вийшла в 1909 році і була передана автором в дар ХІІКБ в 1939 році; каталог робіт О. М. Бекетова, підготовлений архітектором в 1939 році до 50-річчя його творчої діяльності, який видав ХІІКБ спільно зі спілкою архітекторів.

4 5 обл

У музейному комплексі нашого університету можна побачити багато цікавого. У фондах музею знаходяться експонати, які приваблюють відвідувачів Харкова, України, зарубіжних гостей. Але кожен рік сама історія нашого університету пропонує головну тему виставок поточного року. Такими темами 2017 року стали: – 50 річчя музею історії університету, 95-річчя створення Університету, 155-річчя з дня народження академіка архітектури О.М.Бекетова, почесне ім'я якого носить наш університет. Протягом усього року колектив музейного комплексу пропонує відвідувачам різноманітні тематичні виставки та заходи.