Главное фотоПротягом 2016/2017 навчального року університетський проект Школа розвитку «Мер міста», який реалізується Департаментом освіти за підтримки Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, дозволив залучити до різноманітних заходів (конференцій, круглих столів, тренінгів, проектів сталого розвитку та соціальних проектів) понад 500 активних школярів міста.

Вже п’ять років поспіль з жовтня по травень в університетській школі розвитку «Мер міста» ХНУМГ імені О.М. Бекетова найкращі керівники і провідні викладачі навчають ефективному управлінню та лідерству учнівську молодь Харківської області та міста Харкова.

«Що це за школа?» – запитаєте Ви. Це сучасна платформа на базі університету, яка об’єднує юних лідерів учнівського самоврядування міста Харкова, провідних викладачів університету та практиків державної влади та місцевого самоврядування.

фото 1фото 2

Цього навчального року в рамках школи розвитку «Мер міста» відбулося багато цікавих зустрічей. Особливо важливими для слухачів були лекція президента Української асоціації районних та обласних рад, голови Харківської обласної ради, доктора державного управління, професора кафедри менеджменту і адміністрування Сергія Івановича Чернова, зустріч із заступником голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Євгеновичем Черняком та із заступником Харківського міського голови, директором Департаменту бюджету і фінансів, професором кафедри Економіки підприємств, бізнес-адміністрування та регіонального розвитку Таукешевою Тетяною Дауледкіріївною, а також ректором ХНУМГ імені О.М. Бекетова, професором, доктором державного управління Бабаєвим Володимиром Миколовичем.

Настав час підвести підсумки навчального року. У 2016/2017 році слухачами Школи стали 260 учнів, 100 з яких отримали сертифікати. За період навчання креативними проектними ініціативами та результативною командною роботою відзначилися учні Індустріального, Немишлянського, Новобоварського, Слобідського районів м. Харкова.

фото 3За рішенням експертного журі, до складу якого увійшли: Полякова Інна Валентинівна, методист Науково-методичного педагогічного центру Департаменту освіти Харківської міської ради; Вершиніна Дарина Миколаївна, голова Ради молодих вчених ХНУМГ імені О.М. Бекетова (голова журі); Мельман Вікторія Олександрівна, директор Центру доуніверситетської освіти і кар’єри, доцент кафедри менеджменту і адміністрування; Беспалова Тетяна Олександрівна, магістр з управління проектами, фахівець Центру доуніверситетської освіти і кар’єри; Єсіна Валерія Олександрвіна, к.е.н., доцент кафедри економіки підприємств, бізнес-адміністрування та регіонального розвитку; Мущинська Наталія Юріївна, заступник директора Навчально-наукового інституту підготовки кадрів вищої категорії ХНУМГ імені О.М. Бекетова, к.е.н. доцент кафедри управління проектами в міському господарстві і будівництві; Карпушенко Марія Юріївна, к.е.н., доцент кафедри фінансово-економічної безпеки, обліку та аудиту; Задорожний Костянтин Миколайович, доцент к.б.н. кафедри інженерної екології міст; Телюра Наталія Олександрівна, старший викладач кафедри інженерної екології міст; Калашнікова Христина Ігорівна старший викладач кафедри менеджменту і адміністрування.

Переможцями конкурсу для лідерів учнівського самоврядування м. Харкова «Якби мером був я» стали: І місце – Замурій Ірина ХЗОШ № 113, Гукова Ганна ЦДЮТ № 6; ІІ місце – Колмик Дарина ХГ № 47, Попова Діана ХНВК «Академічна гімназія» № 45; ІІІ місце – Овсієнко Анастасія, Олексієнко Валерія ХЗОШ № 68, Геращенко Дар’я, Світлична Дарина ХЗОШ № 48. Всі переможці отримали дипломи та цінні подарунки від ХНУМГ імені О.М. Бекетова.

У номінаціях відзначено 13 проектів школярів Новобоварського (ХГ №№ 39, 65; ХЗОШ №№ 54, 92, 153); Слобідського (ХЗОШ № 77, ДЮГО «КРОС»); Холодногірського (ХЗОШ №№ 18, 108, 126); Шевченківського (ХЗОШ № 129); Індустріального (ХЗОШ № 40); Немишлянського (ХЗОШ № 32) районів.

фото 4фото 5

фото 6фото 7

Завершився конкурс цікавою, пізнавальною екскурсією Університетом за участю волонтерів від Студентського сенату.

За підтримки факультету електропостачання і освітлення міст юні мери відвідали лабораторію світлового дизайну, яку презентував заступник декана Кудрявцев О.Ю. Декан факультету інженерних мереж та екології міст Ткачов В.О. та заступник декану Ромашко О.В. ознайомили учнів з діяльністю лабораторії «Нафти і газу» та « Очистки природних і стічних вод». Фахівець Buildit Ukraine Євгенія Тен презентувала лідерам BIM-лабораторію, яка створена на базі Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова. На завершення екскурсії гості відвідали виставку провідних викладачів факультету архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва: скульптора О.М. Рідного, архітектора В.Є. Новгородова і художника-графіка Л.К. Сторожука.

фото 8фото 9

Сподіваємось, що отриманні знання та досвід відкриють нові можливості для юних лідерів – майбутніх мерів, які вже сьогодні готують проекти розвитку рідного міста.

Вітаємо конкурсантів і переможців! Бажаємо натхнення, втілення найамбітніших проектів, успіхів у навчанні!

Дякуємо всім слухачам університетської школи розвитку «Мер міста» за активну участь, небайдужість до актуальних проблем рідного міста, високу мотивацію до навчання.

Чекаємо юних мерів у 2017/2018 навчальному році в Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова, а учнів 11 класів запрошуємо долучитися до студентства нашого Університету!

MOiN Ukrayni gerb Ed