В рамках Тижня сталого розвитку, 27 квітня 2017 р. у Гендерному центрі ХНУМГ ім. О.М. Бекетова проведено навчальний тренінг «Гендерна рівність і Цілі сталого розвитку 2016-20301»

Під час тренінгу студенти та студентки отримали інформацію про основні глобальні проблеми, пов’язані з проявом гендерною нерівності та гендерної дискримінації в усіх сферах життєдіяльності сучасних спільнот.

Ціль 5: Забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей усіх жінок та дівчаток

Було зазначено, що Ціль 5 також наскрізно представлена у інших Цілях сталого розвитку .

Більше 25% всіх завдань Цілей сталого розвитку безпосередньо чи опосередковано стосуються гендерної рівності та розширення повноважень жінок і дівчаток.

Майбутні урбаністи отримали можливість ознайомитися з гендерними завданнями сталого розвитку міст (Ціль11: Сталі міста та спільноти).

Ціль 11: забезпечення відкритості, безпеки, життєстійкості й екологічної стійкості міст і населених пунктів:

– «забезпечити всім можливість користуватися безпечними, … доступними … транспортними системами на основі підвищення безпеки дорожнього руху, зокрема розширення використання громадського транспорту, приділяючи особливу увагу потребам тих, хто перебуває в уразливому становищі, жінок, дітей, інвалідів і літніх осіб» (11.2);

– «забезпечити загальний доступ до безпечних, доступних і відкритих для всіх … громадських місць, особливо для жінок і дітей, літніх людей та інвалідів» (11.7).

Учасники тренінгу дізналися, що гендерно-сенситивні вимоги сталого розвитку міст торкаються питань поліпшення інфраструктури: громадського транспорту, вуличного освітлення, об’єктів сантехнічного призначення, обладнання ігрових майданчиків і т. ін. В рамках тренінгу були презентовані науково-практичні розробки гендерно-орієнтовних міських стратегій і практик, що опубліковані в Університетських збірниках міжнародної конференції «Гендерна політика міст: історія та сучасність».