9 грудня 2016 р. на пленарному засіданні щорічної міжнародної краєзнавчої конференції молодих вчених відбулася презентація проекту «Родина Бекетових на карті Харкова», підготовленого науковцями та студентами ХНУМГ ім. О. М. Бекетова та ХНУ ім. В. Н. Каразіна (Співкерівники – завідувачка кафедри історії і культурології, професор О. Л. Рябченко та директор Тронько Центру, професор С. М. Куделко).

Проект об’єднує «місця пам’яті», пов’язані з життям та діяльністю представників родини Бекетових у Харкові.

Інформаційні довідки й візуальні матеріали підготували студенти ХНУМГ імені О. М. Бекетова Б. Безчетним, В. Варавіною, О. Волошиною, К.Гребенець, А. Єрмоленко, А. Козловою, Ю. Кривоконь, О. Маховою, Д. Некрасовою, О. Новик, А. Пане, О. Пєнцовим, Т. Чумак, І. Шапошнік, А. Шепелєвою під керівництвом доцента В. В. Жигла і викладачів Г. А. Коровкіної та Л. М. Швець та за участі музею Уніеврситету.

Редакторкою проекту виступила випускниця нашого Університету а нині – к.і.н., заступник директора Тронько Центру ХНУ ім. В. Н. Каразіна, О. І. Вовк. Розробка та дизайн здійснив співробітник Тронько Центру ХНУ імені В. Н. Каразіна С. В. Лобенко.

За словами однієї із учасниць проекту А.Єрмоленко «Робота над пошуком матеріалів була дуже цікавою, насиченою та плідною. Інформацію ми збирали з різних джерел. Та одною із найцікавіших частин пошукової роботи була фото фіксація об’єктів. Ми відвідували пам’ятки архітектури невеликими групами, фотографували їх, проводили опитування у мешканців цих будівель, якщо то був житловий будинок. Практична частина цього завдання була важливою, тому що архітектор працює з об’єктами, він повинен власними очима бачити споруду. Взагалі, заходи такого типу – це великий досвід для подальшого наукового розвитку студентів»

З проектом можна познайомитися на сайті Тронько Центру ХНУ ім. В.Н.Каразіна: http://tronkocentr.karazin.ua/rodina-beketovih-na-karti-harkova/

Розробники сподіваються, що проект збільшить поінформованість мешканців та гостей Харкова, університетської громадськості про історію міста та одну з видатних родин та архітектора, ім’ям якого названий наш Університет. За результатами розробленої карти планується створення туристичних маршрутів для жителів та гостей міста та співпраця з мерією міста їх промоції.

MOiN Ukrayni gerb Ed