01 001 Edited22 жовтня 2016 року в Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова відбувся Х міський турнір юних винахідників і раціоналізаторів, учасниками якого стали 12 учнівських команд з усіх районів міста.

Турнір проводився Департаментом освіти Харківської міської ради спільно з Центром доуніверситетської освіти і кар’єри Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова. До складу журі входили науковці, викладачі й студенти Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова.

Від ХНУМГ імені О.М. Бекетова до складу журі увійшли:

- Петченко Олександр Матвійович, доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри фізики – співголова журі;

- Плюгін Владислав Євгенович, доктор технічних наук, професор кафедри систем електропостачання та електроспоживання;

- Калюжний Дмитро Миколайович, кандидат технічних наук, доцент завідувач кафедри систем електропостачання та електроспоживання міст;

- Карюк Андрій Олександрович, асистент кафедри систем електропостачання та електроспоживання міст;

- Гапонова Людмила Вікторівна, кандидат технічних наук, доцент кафедри будівельних конструкцій;

- Задорожний Костянтин Миколайович, кандидат біологічних наук, доцент кафедри інженерної екології міст;

- Тугай Дмитро Васильович, кандидат технічних наук, доцент кафедри теоретичної та загальної електротехніки;

- Єсіна Валерія Олександрівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємств, бизнес-адміністрування и регіонального розвитку.

Студенти факультету інженерних мереж та екології міст допомагали журі у підрахуванні результатів, зустрічали вчителів, учасників турніру, а також супроводжували гостей під час екскурсії університетом, яку організували співробітники кафедри систем електропостачання та електроспоживання міст.

Під час турніру команди змагалися одночасно в різних затишних і теплих університетських аудиторіях, де вони презентували розробки і винаходи, обговорювали технічні та економічні аспекти впровадження, можливості отримання патенту на винахід.

Гості ХНУМГ імені О.М. Бекетова, вчителі та батьки під час турніру мали змогу спостерігати за ходом змагань. А перед підведенням підсумків турніру учасники та гості здійснили екскурсію сучасними університетськими лабораторіями. Учнівська молодь та вчителі були вражені матеріально-технічною базою, теплим, гостинним прийомом, цікавилися напрямами навчання і освітніми програмами.

Наприкінці змагань кожен із учасників турніру отримав сертифікат про участь у Х міський турнір юних винахідників і раціоналізаторів на базі ХНУМГ імені О.М. Бекетова та пам’ятні подарунки – книги «Щоденник здорового способу життя», який розроблено випускницею університету на базі «Бізнес -інкубатору».

Спільним рішенням оргкомітету та журі визначені переможці в особистому та командному заліках.

Перше місце посіла збірна команда Слобідського району (ХГ № 46 ім. М.В. Ломоносова, ХПСШ «Харківський колегіум).

Дипломом ІІ ступеня нагороджено команди «Пульсар» Індустріального району (ХСШ №№ 80, 119, 155, ХЗОШ №№ 157,168), та «Спектр» Шевченківського району(ХЗОШ № 150, ХЛ № 89, ХГ № 116).

ІІІ місце посіли команди Харківської гімназії № 47 та Харківського навчально-виховного комплексу № 45 «Академічна гімназія» Шевченківського району, збірна команда Основ’янського району (ХГ № 34, ХЗОШ № 35, 53).

В особистому заліку найбільшу кількість балів отримав учень 10 класу Харківської приватної спеціалізованої школи «Харківський колегіум» Морозов Єгор. Друге місце посіли: Шаталов Олексій (ХЗОШ № 150), Соколова Діна (ХЛ № 89). Третє місце в особистому заліку вибороли: Ясінський Ярослав (ХСШ № 80), Фіалка Михайло (ХСШ № 119), Посна Вікторія (ХСШ № 155) та Архипенко Ігор (ХЗОШ № 136).

Переможці турніру нагороджені Дипломами Департаменту освіти Харківської міської ради та цінними подарунками. Збірна команда Слобідського району (ХГ № 46 ім. М.В. Ломоносова, ХПСШ «Харківський колегіум), що посіла перше місце, також отримала кубок ректора ХНУМГ імені О.М. Бекетова.

Кращі юні винахідники Харкова представлятимуть наше місто на ХІХ Всеукраїнському турнірі, що відбудеться у місті Києві з 04 до 09 листопада 2016 року.

Ми бажаємо юним науковцям подальших досягнень у винахідницький та раціоналізаторській діяльності та чекаємо учасників турніру та їх вчителів наступного року в нашому університеті!

01 1 Edited02 2 Edited

03 3 Edited04 4 Edited