22-25 вересня 2016 р. в Полтаві відбувся фестиваль про сучасне містота його суспільство “Майстерня міста”. Фестиваль ставмісцем для презентації і обговорення новаторських ідей щодо розвитку міста, демонстрації цікавих рішень урбан-дизайнерів з елементами інклюзивності та гендерними візіями. Актуальною темою для обговорення учасниками майстерні стала «Місто рівних можливостей».

Відзначалося, що у більшості українських міст немає належної інфраструктури, передбаченої для мешканців з особливими потребами (пандусів, пониження тротуарів, звукової навігації). Місто рівних можливостей має і важливу гендерну складову, зокрема, проблематику присутності жінки у публічних просторах міста.

На семінарі-дискусії «Жінки та місто» були презентовані теоретичні та практичні напрацювання Гендерного центру ХНУМГ ім. О.М. Бекетова (завдяки підтримці проектного офісу Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ) у Полтаві «Інтегрований розвиток міст в Україні»). Доцент кафедри історії і культурології Фесенко Г.Г. ознайомила учасників з кращими європейськими практиками у сфері гендерної урбаністики. Передусім мова йшла про Відень, що посідає перше місце у міжнародному рейтингу з гендерної політики міст. У другій частині семінару гендерна експертка Олена Стрельник представила результати проекту «Полтава очима жінок», у якому брали участь жінки різних соціальних категорій (матері, велосипедистки, жінки з інвалідністю та ін.).

Гендерний центр Університету (директорка – к.е.н., доц. Бібік Н.В.) планує продовжити співпрацю з муніципальними та громадськими інституціями Полтави.

ПОСИЛАННЯ:

https://www.youtube.com/watch?v=b_T9uIR9wxw

http://strichka.com/article/52838072

http://pl.vkadri.com/video/hromadsketb-poltava-chy-komfortno-ginkam-gyty-v-poltavi.html

Банер виборів

Баннер Довідника 2018

ХНУМГ ВСТУП

ХНУМГ ВСТУП

pic 01

Ми у соцмережах

facebook  instagram Wiki

анкета для розміщення вакансії

69526 1

 

На сайті 514 гостей та користувачі відсутні