DSC 0439 Edited30 серпня у Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова пройшло урочисте відкриття пам'ятника академіку архітектури, видатному зодчему, педагогу Олексію Миколайовичу Бекетову.

Колектив університету наполегливо працює над створенням оновленого вищого навчального закладу європейського рівня, маючи у своєму доробку унікальний та потужний освітній фундамент – спадщину видатних викладачів минулих поколінь. Багаторічна історія нашого навчального закладу тісно пов’язана з ім’ям яскравої особистості, видатного архітектора, академіка архітектури Олексія Миколайовича Бекетова, який створив потужну школу з підготовки майбутніх архітекторів, став засновником кращих традицій архітектурної та художньої освіти.

Життєвий шлях, професійна та педагогічна діяльність, висока творча майстерність цієї талановитої особистості сприяли формуванню як архітектурного образу міста Харкова, так і світогляду багатьох поколінь архітекторів та місто будівельників. Саме пророчі слова Бекетова про те, що Харківський інститут комунального будівництва є Всеукраїнським центром архітектурно-художньої та будівельно-технічної освіти молоді спонукає сучасний колектив до нових звершень. Педагогічні принципи великого зодчого сьогодні стали основою сучасної освіти в нашому університеті.

Почесне ім’я видатного харків’янина Олексія Миколайовича Бекетова було присвоєно Харківському національному університету міського господарства у квітні 2013 року. В університеті відкрито меморіальний музей зодчого. Дбайливо зберігається дар архітектора - Бекетівська бібліотека. До 150-річного ювілею архітектора у 2012 році харківська університетська спільнота одержала репринтне видання книги Олексія Миколайовича «Архітектура. Курс лекцій, читаний в Харківському технологічному інституті імені Імператора Олександра Третього» та сучасне наукове дослідження життя та діяльності зодчого. Колектив активно бере участь у здійснені дослідницької та просвітницької діяльності, щодо популяризації Бекетовського надбання. Реалізується багатовекторний культурно-просвітницький проект «Харківські Бекетовські асамблеї» та науково-практичне, історико-архітектурне зібрання «Бекетовські читання». За рішенням Вченої ради університету кращі студенти щорічно отримують стипендію імені Бекетова.

У 2017 році виповнюється 155 років від дня народження Олексія Миколайовича. Підготовка до цього славного ювілею розпочалася заздалегідь.

Колектив університету мав давню і шляхетну мету подарувати нашому рідному місту Харкову ще одну яскраву перлину та встановити пам’ятник, присвячений професору університету, великому зодчому та педагогу Олексію Миколайовичу Бекетову, який вишукано завершить освітньо-культурний простір університету та органічно впишеться в концепцію старого міста, архітектурний ансамбль якого прикрашений шляхетними спорудами, створеними за проектами О.М.Бекетова.

DSC 0287 EditedDSC 0420 Edited

2016 08 31 125337DSC 0550 Edited

Над здійсненням задуму працювали талановиті харківські митці - скульптори О.М.Рідний, Г.В. Іванова, архітектор – С.Г. Чечельницький.

За рішенням громадської організації «Асоціація випускників та друзів ХНУМГ імені О.М.Бекетова відбулася благодійна акція на підтримку створення пам’ятника великому зодчому та педагогу Олексію Миколайовичу Бекетову. До фінансового підтримки нашого колективу у втіленні задуму залучилися відомі особистості, випускники та друзі університету. Благородна ідея знайшла велику підтримку у харків’ян, яких завжди відрізняє щира любов до рідного міста.

Спорудження пам’ятника академіку архітектури Олексію Миколайовичу Бекетову - дарунок сучасного колективу ХНУМГ імені О.М. Бекетова, відомих харків’ян та друзів університету нашому   рідному місту Харкову.

MOiN Ukrayni gerb Ed