03 327 липня 2016 р. Гендерний центр Університету, за запрошенням Харківської обласної державної адміністрації, брав участь у регіональній нараді з питань імплементації Державної політики щодо забезпечення гендерної рівності на Харківщині.

Актуальні питання були окреслені першим заступником голови ХОДА Юлією Світличною та народним депутатом України, головою підкомітету з питань гендерної рівності Комітету Верховної Ради України Іриною Луценко.

Під час зустрічі були означені перспективні напрямки діяльності Гендерних центрів ВНЗ Харківщини (на прикладах Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія», ХарРІ НАДУ при Президентові України, ХНУМГ імені О.М.Бекетова). Зазначалося, що на Гендерні центри покладені завдання з координації науково-освітньої діяльності щодо формування гендерної компетентності викладачів та студентської молоді. Координаторка проектів Гендерного Центру ХНУМГ, к.філос. н., Фесенко Г.Г. проінформувала учасників заходу про специфіку гендерної роботи в Університеті:, пов’язану передусім з формуванням гендерної методологічної культури вчених-дослідників і фахівців міського господарства (зокрема, шляхом оволодіння інструментарієм гендерного аудиту міських територій).

01 102 2

Експерти відзначили потужний науково-освітній потенціал Харківщини для реалізації гендерних стратегій не тільки на регіональному, а й національному рівні. Зокрема, завдяки науковому партнерству ХНУМГ з виконавчими комітетами Харківської, Чугуївської міських рад, Харківщина є лідером у реалізації проектів з гендерно-орієнтованого бюджетування (керівниця проектів – к.е.н., доц., Директорка Гендерного центру Бібік Н.В.). Також було відзначено особливу роль ХНУМГ ім. О.М, Бекетова у створенні наукової платформи для гендермейнстрімінгових досліджень та їх презентації в рамках заходів, що стали доброю академічною традицією: щорічний конкурс молодих вчених «Гендерна політика очима української молоді», І-IV міжнародні науково-практичні конференції «Гендерна політика міст: історія та сучасність».

Учасники заходу наголосили на необхідності посилення діяльності осередків гендерноїосвіти вищих навчальних закладів та інституційної підтримки з боку Міністерства освіти та науки України. Гендерна активність Харківщини буде відображена в інтерактивній гендерній мапі України.

MOiN Ukrayni gerb Ed