ФОТО 1 1В рамках Днів Економіки «Україна - Баварія» 2016 в період з 7 по 10 червня 2016 року відбувся візит делегації Харківської обласної ради, в складі якої була директор Центру регіонального розвитку, завідувач кафедри економіки підприємств, бізнес-адміністрування та регіонального розвитку Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова проф. Димченко О. В. до Федеральної землі Баварії (м. Мюнхен).

Під час робочої поїздки директор Центру регіонального розвитку Димченко О.В. відвідала низку ділових зустрічей, візитів, дискусій у різноманітних локаціях, які направлені на підвищення конкурентоспроможності Харківського регіону, його потенціалу та перспективи, налагодження зв’язку ХНУМГ імені О.М. Бекетова з представниками ВИШів м. Мюнхена, а також подальшої співпраці з Центром регіонального розвитку.

08 червня 2016 р. делегація відвідала Промислово-торговельну палату Мюнхена. Саме там відбувся важливий економічний форум українських і німецьких фахівців під гаслом «Україна – держава з величезним потенціалом».

4IMG 2416

У форумі взяли участь керівник апарату зовнішньоекономічних зв'язків ПТП м. Мюнхен і Верхньої Баварії Франк Доллендорф, делегат німецької економіки в Україні Александер Маркус, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Німеччині Андрій Мельник, член ради директорів підприємства «Кромберг енд Шуберт» Карстен Майер, делегація Харківської області разом з проф. Димченко О.В. Під час форуму презентувався Харківський регіон; обговорилося розширення автомобільної галузі в Україні з акцентом на практичний досвід ведення бізнесу; шанси для українських та німецьких підприємців, що відкриває Угода про Асоціацію між Україною та ЄС; правові та договірні аспекти підприємницької діяльності в Україні; освітня діяльність та подальше працевлаштування молодих фахівців в галузі підприємництва.

09 червня 2016 р. делегація з Харківської області, разом з директором Центру регіонального розвитку, зустрілися із віце-президентом Баварського парламенту Карстеном Майером та депутатами, де представники Харківщини обмінялися думками з баварськими парламентарями щодо можливостей співпраці в галузі сільського господарства, освіти, фінансів. Під час зустрічі йшлося також про перспективні кластери та шляхи їх розвитку. Акцент було зроблено на питаннях енергоефективності, сторони поділилися своїм досвідом та планами у цьому напрямі.

IMG 2473IMG 2565

IMG 2561

В ході візиту делегації в Баварію відбулася зустріч з Президентом Баварського Парламенту пані Барбарою Штам, а крім того, представники з Харківської області з ложі почесних гостей змогли на власні очі побачити роботу Мюнхенського Парламенту. Харківська делегація була запрошена на пленарне засідання Баварського Парламенту, а також ознайомилася з роботою парламентарів, політичних фракцій і комітетів Баварського Ландтагу.

10 червня 2016 року представники Харківської області і баварські парламентарі обговорили питання співпраці у сфері освіти і фінансів, енергоефективності, а також кластерного підходу до розвитку економіки. В ході переговорів була досягнута домовленість про відповідне зверненні до профільного міністерства Німеччини з проханням проаналізувати можливість активізації співпраці між університетами Харківської області та відповідних німецьких університетів. При цьому німецькі депутати відзначали величезну роль самоврядування університетів і необхідність встановлення прямих контактів між вузами, оминаючи органи влади. Жвавий інтерес викликала тема кластерного розвитку економіки. Німецькі депутати зазначили, що кластери можуть характеризуватися по-різному, проте, у будь-якому випадку, кластерний розвиток передбачає пошук сильних сторін кожної з галузей. Варто зазначити, у Баварії існує 17 кластерних платформ, керівництво якими здійснює міністерство економіки. Так, наприклад, один із кластерів займається питаннями медицини і медичних технологій, забезпечуючи співробітництво між клініками, підприємствами і навчальними закладами. Обсяг фінансування такого кластера складає 300 млн. євро.

IMG 2567IMG 2569

IMG 2571IMG 2597

10 червня 2016 р. делегація Харківської області, разом з професором Димченко О.В., зустрілася з Генеральним консулом України в Мюнхені Вадимом Костюком. Під час зустрічі члени делегації обговорили з паном консулом результати візиту в Баварію, подальшу співпрацю, а також, чим може бути корисне Генеральне консульство України, і яку допомогу воно може надати вже сьогодні. Генеральний консул Вадим Костюк висловив готовність всебічної допомоги за умови надання Консульству необхідної інформації.

IMG 2573

Про більш детальний візит Харківської делегації до Землі Баварія можна дізнатися на сайті Баварського Парламенту:

та на сайті Харківської обласної ради:

Банер виборів

Баннер Довідника 2018