19 травня 2016 року Університет приймав партнерів - делегацію Асоціації естонських фахівців з управління нерухомістю та утримання нерухомості, які взяли участь у круглому столі присвяченому актуальним питанням управління житловою та нежитловою нерухомістю.

Також, у круглому столі взяли участь представники департаменту житлового господарства Харківської міської ради, голови ОСББ, співробітники Університету, а також представники Мерефянської та Чугуївської міськради та голови ОСББ цих міст, представники господарської некомерційної асоціації (фонд) власників житла недержавних форм власності - фонд "Сприяння".

Естонська делегація презентувала учасникам круглого столу власний досвід розвитку та становлення практики управління нерухомістю в Естонії, основні законодавчі акти та підходи до управління будинками.

З Української сторони Координатор Харківського ОПВ Проекту ЄС/ПРООН Місцевий розвиток орієнтований на громаду* Джеміле Умєрова презентувала міський компонент Проекту та розробки Проекту по створенню ОСББ, який саме реалізується в містах Мерефа та Чугуїв. Також практику реалізації проектів з підвищення енергоефективності багатоквартирних будинків в України презентував координатор проекту IFC (Група Світового Банку) «Енергоефективність у житловому секторі України» Олег Маслєнніков.

За результатами круглого столу представники Університету підтвердили наміри про створення нової магістерської програми для управителів нерухомістю, та запросили всіх бажаючих долучитися до обговорення програми навчання. Ідея створення магістерської програми покладена в основу проекту поданого до розгляду в рамках конкурсу проектів Розвитку потенціалу програми Еразмус+, де партнерами зі сторони практиків виступили у тому числі Асоціація естонських фахівців з управління нерухомістю та утримання нерухомості та - фонд "Сприяння". У разі підтримки заявки учасники круглого столу зможуть продовжити спільну роботу над програмою та її імплементацією.

Для всіх бажаючих навчитись управляти житловою нерухомістю наразі працюють курси підвищення кваліфікації з питань управління ОСББ - http://cpk.kname.edu.ua/index.php/ru/nashi-kursi/upravlinnya-fondom-zhitla-osbb. Інформацію щодо курсів можна отримати в центрі підвищення кваліфікації.

*ХНУМГ імені О. М. Бекетова є членом Освітньої мережі сприяння сталому місцевому розвитку, створеної в рамках проекту ЄС/ПРООН Місцевий розвиток орієнтований на громаду

MOiN Ukrayni gerb Ed