Музею історії ХНАМГ – 45 років

4 листопада 2012 року

свій 45-річний ювілей відмітив Музей історії

01 4 2012

1939 рік – Ідея створення музею в ХІІКБ належить великому зодчому, академіку архітектури Олексію Миколайовичу Бекетову, який викладав з 1935 до 1941 року на кафедрі «Архітектурне проектування».

О.М. Бекетов, одержавши прекрасну освіту в Санкт-Петербурзькій академії мистецтв, провівши чимало часу в її чудових музеях, прекрасно розумів велике значення музейної спадщини у формуванні й становленні освіченної особистості. Майстер написав у 1939 році: «Харківський інститут інженерів комунального будівництва є Всеукраїнським центром архітектурно-художньої і будівельно-технічної освіти молоді».

Під керівництвом профессора О.М. Бекетова створено проект музейного комплексу ХІІКБ «…що складається з групи залів, архітектурно пов’язаних між собою, доступних для огляду публікою та учнями інституту».О.М. Бекетов планував, що до складу музейного комплексу повинні були увійти «Музей будівельного мистецтва, будівельних матеріалів і машин з механізації будівництва», «Музей скульптури, моделей архітектури й зразкових архітектурних проектів».

На жаль, цей цікавий Проект не здійснено із-за початку Великої Вітчизняної війни.

1967 рік, 4 листопада -   відкрито Музей історії ХІІКБ.

2001 рік - Музей історії ХІІКБ одержав статус Музейного комплексу.

2011 рік, 18 січня - Наказом Міністерства освіти і науки України Музейному комплексу ХНАМГ присвоєно звання «Зразковий музей».

02 1 196703 2 1980 04 3 1994

Вітаємо всіх, хто на протязі 45 років приймав участь в дослідженні історії нашого навчального закладу та передавав в дар музею цікаві матеріали, які згодом стали музейними реліквіями.

MOiN Ukrayni gerb Ed