4 березня 2016 року ХНУМГ імені О.М. Бекетова відвідав з офіційним візитом Генеральний секретар Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи пан Андреас Кіфер. Участь у заході взяли також голова Харківської обласної ради Чернов Сергій Іванович і віце-президент Асоціації органів місцевого самоврядування в Харківській області Немикіна Людмила Петрівна.

Під час заходу Пан Кіфер зустрівся зі студентами аспірантами та молодими науковцями університету, презентував основні положення Європейської Хартії місцевого самоврядування, щобула прийнята під егідою Конгресу місцевих та регіональних влад Європи, та за словами спікера, є «Біблією для місцевих влад європейських країн».

Під час бесіди зі студентами обговорювались питання взаємодії територіальних громад з органами місцевого самоврядування, досвід децентралізації в країнах Європейського Союзу та формування оптимальної моделі децентралізації для України з урахуванням європейського досвіду, переваги електронного урядування, а також перспективи розвитку економічного потенціалу Харківської області в руслі ефективної реалізації євроінтеграційної стратегії. У своїх відповідях Пан Кіфер наголосив на необхідності вивчення найкращих практик європейських країн з децентралізації та використанні існуючих успішних моделей, при цьому враховуючи особливості країни, її потреби та ментальність; навів позитивний приклад Естонії щодо імплементації електронного урядування; зазначив перспективи розвитку Харківської області, як міжнародного транспортного хабу, а також відзначив туристичний потенціал Харківщини.

Крім того за рішенням Вченої ради Університету від 26 лютого 2016 р. під час зустрічі Ректор університету Бабаєв Володимир Миколайович вручив пану Кіферу Диплом Почесного доктора наук.

Наприкінці візиту пан Кіфер ознайомився з історичною та культурною спадщиною університету – визначними експозиціями Музею ХНУМГ імені О.М. Бекетова.

Візит пана Кіфера є вагомим підґрунтям для подальшої співпраці ХНУМГ імені О.М. Бекетова з Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи в сфері місцевого та регіонального розвитку.

facebook  instagram

ДЕНЬ ВИПУСКНИКА ХНУМГ 2018