01 Gorodische 15Вітаємо переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Мальовнича Україна-туристичний край», в якому студентки 3 курсу спеціальності «Туризм» Заварзіна Валерія Андріївна та Хорохоріна Валерія Віталіївна зайняли 1 МІСЦЕ!

Даний конкурс організований Інститутом історії українського суспільства Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» при підтримці Державного агентства України з туризму та курортів та Національної спілки краєзнавців України і Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні.

Метою конкурсу є не лише виявлення силами ініціативних студентів в регіонах України пам’яток історії, культури, природи, побуту тощо і їх дослідження в якості перспективних туристичних об’єктів, а також стимулювання студентів активніше виявляти свої аналітичні та ділові якості й прагнення втілювати власні розробки в життя.

Для участі у конкурсі студентками під керівництвом доцентів кафедри Туризму і міського господарства к.г.н., Поколодної М.М. та к.т.н., Погасія С.О. була підготовлена конкурсна роботу а тему «Донецьке городище: відродження історії».

Донецьке городище – багатошаровий пам’ятник археології, на території якого збереглись сліди скіфської, роменської та ранньослов’янських культур. Крім того, це місце згадується в Іпатіївському літописі, в якості прихистку для князя Ігоря, під час його втечі з половецького полону. Зараз пам’ятка несправедливо забута, і фактично не використовується в жодному туристсько-екскурсійному маршруті, в тому числі і через необлаштованість даного об’єкту для туристського показу. Розробка проекту та проведення необхідних заходів щодо пристосування та популяризації даного об’єкта дозволить зберегти його для майбутніх поколінь та відкрити ще одну цікаву сторінку історії нашої держави для широкого кола громадян.

У конкурсній роботі студентками на основі використання археологічної спадщини даного туристського об’єкту розроблений бізнес-проект організації комплексного культурно-етнічного розважального парку «Донецьке городище».

Місце реалізації проекту – с. Покотилівка Харківського району Харківської області.

Цілями представленого інвестиційного проекту є:

• Розробка та опис шляхів створення організації, яка надає культурні та розважальні послуги, визначення її організаційно правової форми;
  • Визначення ймовірного місцезнаходження створеної організації у ринковій ніші;
  • Опис послуг, які організація буде надавати споживачам;
  • Аналіз доцільності створення організації з точки зору рентабельності та прибутковості
  • Вибір оптимальних шляхів рішення поставлених у бізнес-плані задач;
  • Розробка конкретних заходів, пов'язаних з реалізацією бізнес-плану.

Основні напрямки діяльності: проведення культурних, історичних, пізнавальних екскурсій, проведення майстер-класів з народних ремесел, танців та кулінарії; надання в прокат тематичних костюмів, фото- та відеозйомка, організація та проведення розважально-історичних вистав та концертів, виготовлення та продаж сувенірів, проведення музичних та етнічних фестивалів, організація особистих і корпоративних свят (дні народження для дітей і дорослих, ювілеї компаній, весілля і зустрічі клубів за інтересами); надання послуг кінної стайні, організація експозицій в музеї та за його межами, послуги тиру, прокат обладнання для водних розваг біля обладнаного пляжу, надання послуг з харчування та розміщення гостей у палатному середньовічному містечку.