01 DSC 011228-29 травня в конференц-залі Музейного комплексу Харківського національного університету міського господарства ім. О.М. Бекетова за підтримки Польсько-української Фундації ПАУСІ та Європейського інституту нерухомості відбулася Міжнародна конференція «Європейські стандарти економічного розвитку та їх впровадження в Україні. Енергоефективність в міській політиці. Європейська перспектива».

Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова вибраний не випадково для проведення конференції, оскільки питання конференції - впровадження та роль європейських стандартів в українській економіці, бізнесі, питання «смарт-міст» та енергоефективності у міській політиці є головними напрямками діяльності Університету.

02 7

03 DSC 0135Ідея проведення Міжнародної конференції виникла на основі успішного досвіду роботи Університету з польськими вищими навчальними закладами, громадськими та міжнародними організаціями, а також, була підтримана Генеральним Консульством Республіки Польща у Харкові. Завдяки підтримці та плідній роботі з Фундацією українсько-польської співпраці ПАУСІ, Європейським Інститутом Нерухомості (Краків), Науково-технічним університетом AGH в Кракові, Генеральним Консульством Республіки Польща у Харкові в 2014 році в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова було відкрито Бізнес-інкубатор та Українсько-польский культурно-освітній центр, функціонують курси та розмовний клуб польської мови.

В рамках першого дня конференції відбулось урочисте відкриття заходу за участю поважний гостей:

• Юлії Олександрівни Світличної – заступника голови Харківської обласної адміністрації, Україна;
  • Сергія Івановича Чернова – Голови Харківської обласної ради;
  • Ігоря Олександровича Терехов - заступника Харківського міського голови, Україна;
  • Станіслава Лукаcік - Генерального консулу Республіки Польща у Харкові;
  • Яцека Колібського - Європейський Інститут Нерухомості ЕЙН-РПІ, Варшава, Польща;
  • Яна Пекло - Польсько-українська Фундація Співпраці ПАУСІ, Варшава, Польща.

04 DSC 017905 DSC 0211Головним гостем не тільки конференції, а й міста Харкова став автор польських економічних реформ, колишній  віце-прем’єр, міністр фінансів та голова Національного банку Польщі – Пан Лешик Бальцерович.

На початку конференції, згідно з рішенням Вченої ради №10 від 24 квітня 2015 року, професору Лєшеку Бальцеровичу урочисто присвоїли звання Почесного Доктора Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова.

Всього у заході взяло участь більше 20 представників Польських організацій та більше 100 представників з української сторони – освітян та підприємців.

Значну увагу першої сесії приділили питанням европейських стндартів етики у бізнесі та на ринку нерухомості. Друга сесія торкнулися теми енергоефективності в усіх сферах міського господарства. Харків також у цьому має серйозну платформу, зазначили учасники заходу.

Проведення конференції сприятиме більш динамічному та ефективному налагодженню відносин між вузами Польщі та Харківського регіону, підприємницькими та діловими бізнес-структурами, громадськими та міжнародними організаціями.

06 DSC 023207 DSC 0532

08 DSC 082609 DSC 0934