01 Glavnoye22 травня 2015 р. відбулось заключне заняття 2014 - 2015 навчального року в школі розвитку для учнівської молоді «Мер міста».

Заняття було проведене в форматі заключної конференції «Сталий розвиток міст за участі дітей та молоді», в ході якої слухачі - фіналісти школи розвитку «Мер міста» презентували власні проекти.

На початку заходу студентка 4 курсу факультету економіки та підприємництва Боряк Ганна Володимирівна зробила пленарну доповідь за темою «Сталий розвиток міст: Впровадження інноваційних технологій в діяльність комунальних підприємств галузі водопостачання», який дозволив учнівській молоді зрозуміти основні засади сталого розвитку у сфері міського господарства.

Далі відбувся захист учнівських проектів. До конкурсу було подано понад 30 проектів. В фінал конкурсна комісія, до складу якої ввійшли провідні викладачі Університету, відібрала 14 наступних проектів:

1. «Батерейкам – утилізація!», Кулкін Сергій, ХЗОШ №48;

2. «Харків, дихай вільно!», Шпак Аліна, ХЗОШ №53;

3. «Джерела продовжують жити», Гасанов Руслан, ХЗОШ №118;

4. «Збереження та збільшення біорізноманіття у Харкові», Пархоменко Владислав, ХСШ № 114;

5. «Сміття розділяти щоб використовувати знову», Арноутова Ярослава, ХЗОШ № 145;

6. «Проект реконструкції парку «Зелений гай», Катречко Аліна, ХЗОШ № 88 імені О.Г. Зубарева;

7. «Гуманітарний конвой добра», Макєєв Олексій, Кальченко Ярослав, ХСШ № 119

8. «Здорове майбутнє України», Штабська Христина, Мельман Анастасія, ХНВК № 45 «Академічна гімназія»;

9. «Смарт-сіті. Управління містом», Мамедов Рустам, Реус Лев, ХЗОШ № 95;

10. «Kharkiv Place», Андрусик Анастасія, ХГ № 39;

11. «Благоустрій першої столиці», Поліський Валентин, Найдьонов Євген, ХГ №47;

12. «Парк спортивних розваг», Шевченко Євген, Харківський ліцей № 149;

13. «Я можу!», Чувурін Ростислав, Саяпіна Анастасія ХЗОШ № 120;

14. «Проект створення сімейного парку активного дозвілля та спортивно-розважального центру» Шкурат Владислав Андрійович, Сосєдкін Валерій Володимирович, Самойленко Олександр Едуардович, ХСШ № 119.

До складу фахового журі увійшли викладачі, магістри та студенти університету:

- Єсіна Валерія Олександрівна к.е.н., доцент кафедри економіки підприємств, бізнес-адміністрування та регіонального розвитку – голова журі;

- Мельман Вікторія Олександрівна, директор центру доуніверситетської освіти і кар’єри, к.т.н., доцент кафедри управління проектами в міському господарстві і будівництві – заступник голови журі;

- Карпушенко Марія Юріївна, к.е.н., доцент кафедри фінансово-економічного обліку та аудиту;

- Баландіна Ірина Сергійвна, к.е.н. асистен кафедри туризму і готельного господарства;

- Волкова Мілица В’ячеславівна, к.е.н., доцент кафедри менеджменту і адміністрування;

- Телюра Наталія Олександрівна, старший викладач кафедри міських та регіональних екосистем;

- Вершиніна Дарина, магістр факультету економіки і підприємництва;

- Зозуля Ольга Олегівна, магістр факультету менеджменту;

- Жидких Ірина, магістр факультету інженерних мереж та екології міст;

- Боряк Ганна Володимирівна, студентка 4 курсу факультету економіки та підприємництва;

- Солодовнікова Олександра, студентка 4 курсу факультету менеджменту.

Двом проектам, які розробляли учні 4 і 5 класів було присуджено номінацію «Юний проектний менеджер», інші учасники отримали дипломи першого, другого і третього ступеню та дипломи в номінаціях «Екологічний проект», «Соціальний проект», «Проект з управління містом».

Завершення заключної конференції ознаменувалося підписання договору про співпрацю між Харківським національним університетом міського господарства імені О.М. Бекетова та Харківською міською організацією учнівського самоврядування.

Після урочистого підписання договору понад 80 слухачів школи розвитку «Мер міста», які у повному обсязі склали програму курсу, отримали сертифікати, а переможці конкурсу дипломи і цінні подарунки.

Ми щиро вітаємо переможців! Бажаємо їм подальших успіхів на шляху освіти та професійного розвитку і запрошуємо наших абітурієнтів до школи розвитку «Мер міста» у наступному навчальному році.

MOiN Ukrayni gerb Ed