01 DSC 135827 квітня 2015 р. в Університеті відбувся фінал ІХ Регіонального конкурсу молодих вчених «Гендерна політика очима української молоді: слобожанський вимір». Цього року його учасниками стали студенти 20 вузів, які підготували більше 70 робіт. До конкурсу долучаються інші регіони України, поєднані Всеукраїнською мережею осередків гендерної освіти ВНЗ.

Організатори конкурсу: ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Департамент у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

З привітаннями до фіналістів виступили: ректор Університету – д.т.н., проф. Бабаєв Володимир Миколайович; начальник Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації – Бабічев Анатолій Валерійович; президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда- Україна» – д.ю.н., проф. Левченко Катерина Борисівна; співробітниця Спеціальної моніторингової місії в Україні ОБСЄ – Маргарита Васгес.

Директорка Гендерного центру ХНУМГ імені О.М. Бекетова – к.е.н., доц. Бібік Наталія Валеріївна презентувала Концепцію Університету, «дружнього до родини». Непересічною подією для традиційного проведення Конкурсу стали дизайн-проекти «Дитячий центр ХНУМГ ім. О.М. Бекетова», виконані студентами ф-ту архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва Університету (наук. керівн. – ас. кафедри Л.М. Швець, основ архітектурного проектування та рисунку).

02 00 DSC 1356

03 00DSC 138204 00DSC 1410

05 SSC 164006 06

07 0565

08 DSC 1459Конкурсні роботи оцінювали провідні гендерні експерти та експерти, у тому числі міжнародні: Олександр Першай – к.філол.наук, (Ph. D.), Центр гендерних досліджень Європейського гуманітарного університету (Вільнюс, Литва), редактор освітнього альманаху «Women in Politics: New Approaches to the Political». На підставі підготовлених рецензій та публічного захисту були визначені фіналісти конкурсу, серед яких і студенти нашого Університету;

ІІ місце:

Дорогавцев Д.О. «Дослідження світового досвіду створення належних умов надання транспортних послуг з урахуванням гендерних особливостей» (науковий керівник – ст. викладач кафедри електричного транспорту Сосіпатров А.Г.)

Антипенко К.В. «Гендерні індикатори стратегій організаційного розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків» (наукова керівниця – доцент кафедри управління проектами в міському господарстві і будівництві, к.т.н. Фесенко Т.Г.)

Мороз А.Е., Текоєва С.А. «Жіноче обличчя козаччини» (науковий керівник – доцент кафедри історії і культурології, к. філос. н. Рассоха І.М.)

MOiN Ukrayni gerb Ed