11 лютого 2015 р. в готелі «Харків - Палас» відбулася нарада керівників вищих навчальних закладів Харківського регіону з обговорення можливостей співпраці ВНЗ і компанії «Майкрософт Україна» в умовах реформування вищої освіти.

На нараді було висвітлено такі питання:

1. Рамкова угода між МОН України і компанією Майкрософт на 2015-2017 рр. та можливості для вищих навчальних закладів.
  2. Досвід роботи вищих навчальних закладів у попередніх спільних проектах з Microsoft.
  3. Визначення першочергових завдань та відповідальних для роботи в 2015 р.

У рамках засідання наради виступила керівник відділу по роботі з закладами освіти і науки компанії Майкрософт Ольга Свириденко з презентацією «Рішення Майкрософт закладам освіти». Ольга Свириденко розповіла присутнім про сервіс компанії — Office 365 та можливості його використання, зокрема для організації навчального процесу та управління вищим навчальним закладом. Перевагою даного сервісу є те, що файли користувачів можуть зберігатися в центрі обробки даних, а не на комп’ютері, це забезпечує доступ до них через веб-браузер з різних пристроїв.

Проаналізувавши сучасний стан розвитку дистанційної освіти у вищих навчальних закладах України, зокрема методологію викладання, якості та можливості існуючої матеріально-технічної бази, Ольга Свириденко зазначає, що Office 365 може стати гарною альтернативою існуючої системи. Використовуючи хмарні технології, ця програма надає можливість будувати інфраструктуру вищого навчального закладу, розвивати навчальні сервіси, налагоджувати процес взаємодії викладачів та студентів, розміщувати загальні календарі, зберігати документи, проводити веб-конференції тощо. Office 365 також взаємодіє з навчальною платформою Moodle.

Було презентовано аналітичну систему обробки статистичних даних вступної компанії, побудовану на технологіях компанії Майкрософт.

01 20150212Менеджер по роботі з начальними закладами Майкрософт Олег Миклашевський доповів про підписання рамкової угоди між Міністерством освіти і науки України і компанією «Майкрософт Україна» на 2015-2017 рр., в результаті якої з 1 січня почала діяти нова програма ліцензування «Enrollment for Education Solutions» для вищих навчальних закладів України. Ця спрощена програма ліцензування дає змогу вищим навчальним закладам забезпечити ліцензіями усіх співробітників і весь парк ПК у межах єдиної угоди на умовах передплати.

Після наради в арт-клубі “Pintagon” відбулася інтерактивна презентація та тренінг для керівників ІТ-підрозділів вищих навальних закладів Харківського регіону. Співробітники компанії Майкрософт презентували досвід упровадження хмарних сервісів у провідних вищих навчальних закладах України.

По закінченню презентації менеджер по роботі з начальними закладами Майкрософт Олег Миклашевський відзначив Харківський національний університет міського господарства імені О.М. Бекетова «Дипломом за багаторічний досвід використання технологій Microsoft». Як зазначила Ольга Свириденко, Університет рухається в правильному напрямку, використовуючи хмарні технології Office 365.

MOiN Ukrayni gerb Ed