Image 1

18 грудня 2017 року о 15:00 у Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова (вул. Маршала Бажанова, 17) відбудеться презентація календаря «Видатні поляки і Харків – 2018»

До ювілейного року проголошення незалежності Республіки Польща Генеральне консульство Республіки Польща у Харкові виступило з ініціативою підготовки та видання на 2018 рік календаря «Видатні поляки і Харків – 2018». Керівник проекту – Любов Жванко, директор Українсько-польського культурно-освітнього центру ХНУМГ ім. О.М. Бекетова.

У календарі увічнені прізвища творців Польської Держави – борців за її незалежність, які приймали активну участь у її розбудові, військових, учасників Січневого повстання, видатних поляків, які принесли славу Батьківщині.

Перелік прізвищ: Пілсудський Йозеф Клеменс (5.12.1867 – 12.05.1935) – засновник Польської Держави, діяч Польської соціалістичної партії, Верховний Головнокомандувач, прем’єр і міністр військових справ, навчався у Харківському університеті, 1885-1886; Траугутт Ромуальд (16.01.1826 – 5.08.1864) – керівник Січневого повстання, військова служба у Харкові, 1856-1857; Левандовська Яніна (22.04.1908 – 22.04.1940) – військовий пілот, донька генерала Довбор-Мусніцького, замордована в Катині, народилася в Харкові; Потоцький Северин (1762 – 3.09.1829) – куратор навчального округу; Федецький Альфред / Fedecki Alfred (1857 – 21.07.1902) – фотограф, жив у Харкові останні 16 років; Цибіс Болеслав (23.05.1895 – 1957) – один з найцікавіших польських художників першої третини ХХ ст., скульптор, навчався в Харкові та ін.

Учасники проекту: Товариства, осередки полонійних досліджень та українсько-польські Центри при університетах Харкова, Товариство польської культури Харкова, Товариство «ДІМ ПОЛЬСЬКИЙ Родина Родин», Товариство «Дім Полонії на Сході», Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Харківський національний педагогічного університет ім. Г. С. Сковороди, Українсько-польський академічний центр науки та культури Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Українсько-польський центр науки, освіти та культури Українського державного університету залізничного транспорту, Центр Польсько-Українського розвитку при Харківському національному університеті внутрішніх справ, Українсько-польський аграрно-технічний центр Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка, викладачі та студенти факультету Архітектури, дизайну та образотворчого мистецтва ХНУМГ ім. О. М. Бекетова (керівник робочої групи – Галина Осиченко, професор, завідувач кафедри архітектури будівель і споруд, та дизайну архітектурного середовища, Наталя Вінтаєва, Дмитро Вінтаєв, Олександр Іванов, Денис Вітченко, Валерія Абрамова, Дана Аузяк, Владислав Кошель, Анастасія Мохна).

Портрети для календаря виконав художник Леонід Сторожук.

Захід відбудеться: 18.12.2017 року (понеділок), 15:00, Музейний комплекс Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова (м. Харків, вул. Маршала Бажанова, 17).

Банер виборів

BOS банер